Шкідливі звички скорочують життя на 14 років

09:50, 09 січня 2008
Країна
4 0

Дослідження проводилося протягом  10 років

Вчені з Кембриджського університету провели дослідження і з’ясували, що тривалість життя людей, які мають шкідливі звички, скорочується на 14 років у порівнянні з тими, хто веде здоровий спосіб життя.

У дослідженні, що проводилося протягом  10 років, взяли участь 20 000 осіб. У результаті фахівці встановили, що фізичні вправи, помірне споживання алкоголю, включення в раціон овочів і фруктів, а також відмова від куріння дозволяють істотно продовжити життя, а саме, на 14 років.

Під спостереженням перебували люди у віці від 45 до 79 років, представники різних соціальних прошарків суспільства, переважно білі й такі, що не страждали на початок обстеження від раку чи серцевих захворювань.

Всі учасники наукового експерименту одержували по одному очку за утримання від куріння, помірне споживання алкоголю, включення в денний раціон п’яти порцій різних фруктів або овочів, а також ведення активного способу життя.

Дослідники встановили, що для тих, хто набрав чотири очка, ризик смерті був набагато меншим, ніж у тих, хто не набрав жодного. Крім того, в 60-річної людини, що не задовольнила жоден  із чотирьох критеріїв, і в 74-річної людини, що вела здоровий спосіб життя, шанси померти виявилися рівними.

"Відомо, що кожний окремий фактор - наприклад, відмова від куріння або фізичні вправи - продовжує життя. Однак їхній спільний вплив дотепер ніколи не вивчався", - розповів керівник проекту професор Кей- Ті Кхо.

Було також встановлено, що вага людини або її соціальне походження не відігравали жодної ролі. Це значить, що більша частина населення може істотно поліпшити свій стан, трохи змінивши спосіб життя.

korrespondent.net

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter