Комаровський розповів, де особливо високий ризик коронавірусної інфекції /фото ua.depositphotos.com

Відомий український лікар і телеведучий Євген Комаровський вважає, що ризик заразитися COVID-19 значно зростає в місцях скупчення великої кількості людей і поганою вентиляцією повітря. Водночас він вважає, що можна знизити ризик зараження, якщо правильно визначити концентрацію CO2 в тому чи іншому приміщенні.

Як це зробити лікар пояснив у своєму новому відео на YouTube-каналі.

Читайте такожЛікар Комаровський розвінчав ще один міф про лікування COVID-19

 За словами Комаровського, визначити рівень вуглекислого газу в приміщенні сьогодні досить просто маючи спеціальні пристрої та прилади.

"Як з'ясувати, що немає нормальної вентиляції? Це зробити дуже просто. Сліди перебування людини в будь-якому приміщенні - це концентрація СО2 (вуглекислого газу) в приміщенні. Якщо в приміщенні висока концентрація СО2, значить це місце потенційно небезпечне. Не треба туди ходити - там можна заразитися!"- закликав доктор.

Він акцентував, що спеціальні датчики, що вимірюють рівень СО2 в повітрі (коли люди видихають), можна встановлювати і в будинку, і на роботі. Рівень вуглекислого газу вимірюється в мільйонних частках (ppm - parts per million).

Також Комаровський порадив звертати увагу на свої відчуття. Так як при збільшенні рівня СО2 людина може відчувати сонливість і стомлюваність.

Лікар нагадав про норми рівня СО2. Так, на вулиці в середньому в повітрі норма - 400 ppm; в приміщеннях ідеальний показник до 600. Якщо останній підіймається вище 1500 ppm - краще не заходити, радить лікар. 

"Вже 2-3 тисяч ppm впливає на здоров'я", - говорить Комаровський. 

Також, Євген Комаровський запевняє, що мутована форма коронавірусу, виявлена в ряді країн, зокрема в Британії, не впливає на ефективність COVID-вакцини. 

Коронавірус: поради Комаровського

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram