Чи можна дітям солодке - відповідь Комаровського / фото The Daily Mail

Відомий український лікар Євген Комаровський висловив свою думку про постійну дилему батьків - чи можна давати дітям солодощі, і чи не зашкодить це їх здоров'ю.

Комаровський в ефірі каналу "Україна" визнав, що тут дійсно є дві сторони медалі, а не "як з алкоголем або нікотином, де можна сказати категорично - не можна".

Читайте такожЖурналісти з'ясували, що корисніше-цукор чи цукрозамінники (відео)

"З солодким доводиться весь час якось юлити, придумувати умови...", - зазначив лікар.

Як підкреслює Комаровський, цукор і взагалі солодощі - це чи не найдоступніший спосіб отримання задоволення. І батькам природно дуже важко відмовити малюкам в такій радості. Водночас важливо розуміти, що є й інші способи ощасливити дітей.

"Наприклад, піти з ними гуляти, поїхати з сином на риболовлю - це ж набагато складніше, ніж купити йому цукерки. Проте, я хочу звернути вашу увагу на те, що солодощі - це мало не дуже концентроване джерело енергії. Якщо дитина отримує солодке, то їй треба кудись цю енергію дівати. Якщо дорослі пропонують дитині солодощі, але при цьому створюють умови, щоб діти могли витрачати енергію: бігали, стрибали, займалися спортом - то тоді в солодкому немає нічого страшного", - розповів Комаровський.

Однак педіатр вважає, що наразі улюблені заняття дітей не передбачають витрату енергії - вони "люблять сидіти, занурившись в екран". При такій ситуації солодощі здатні привести у дітей до певних ризиків для здоров'я.

"Це трата емоційної енергії, але фізична не витрачається ніяк. Саме зараз, в XXI столітті, солодощі стають особливо небезпечними! Саме використання солодощів, плюс смартфони - супроводжується епідемією ожиріння. Я вже не кажу, що є ще одна проблема, пов'язана з вживанням цукру, це пересихання порожнини рота плюс цукор - це вже практично готовий карієс", - попередив Комаровський.

На думку медика, солодощі однозначно можна давати тим дітям, які худорляві, непосиди, без проблем з апетитом, які багато рухаються, займаються спортом, і якщо сім'я проводить вихідний не перед телевізором, а на прогулянці.

Раніше Комаровський детально пояснив, коли потрібно викликати "швидку" дітям.

Вас так само можуть зацікавити новини