Перемовини про подальшу закупівлю вакцини не ведуться / фото facebook.com/maksym.stepanov.official

Україна поки не веде перемовини щодо укладання контрактів про закупівлю вакцини від COVID-19 на наступні роки.

Як передає кореспондент УНІАН, про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав на прес-конференції, присвяченій річниці роботи уряду.

"Ви бачите, що кількість вакцин у світі збільшується... Звичайно, вакцини з часом будуть вдосконалювати, вже ведеться робота декількома лабораторіями щодо розробки назальних вакцин", - сказав Шмигаль.

Читайте такожШмигаль заявив про початок третьої хвилі пандемії COVID-19 в Україні

Саме тому, за його словами, у 2022 році та подальших роках ситуація буде іншою, навіть зараз дуже часто змінюються умови, ціни, умови поставок вакцин.

"Там будуть інші вакцини, інші засоби... Тобто ми бачимо 2021 рік", - сказав він.

Вакцинація від коронавірусу в Україні

  • 22 лютого МОЗ зареєструвало вакцину від COVID-19, розроблену Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca (торговельна назва CoviShield). Її для екстреного застосування схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я. Також дозвіл на її використання надали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.
  • 23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини CoviShield, вироблена в Індії за ліцензією Oxford/AstraZeneca.
  • 24 лютого в Україні розпочалася кампанія з вакцинації. Під час першого етапу щеплення отримують медики, які працюють з хворими на COVID-19, бригади швидкої допомоги, співробітники лабораторій, які тестують на COVID-19, мешканці та персонал будинків для людей поважного віку, військовослужбовці в районі проведення ООС.
  • МОЗ вже внесло зміни в національний план вакцинації, щоб публічні особи могли зробити щеплення від COVID-19 поза чергою для популяризації вакцинальної кампанії.
  • 1 березня у Києві щеплення від коронавірусу вакциною CoviShield зробили міністру охорони здоров’я Максиму Степанову, а 2 березня – президенту Зеленському під час його перебування на Донбасі. Того ж дня публічно щепився від COVID-19 т.в.о. голови Національної служби здоров’я Андрій Віленський та головний санлікар України Віктор Ляшко.
  • Сьогодні, 4 березня, Шмигаль повідомив, що Україна за перші два квартали очікує постачання понад 9 млн доз вакцини від COVID-19.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram