Люди з аутизмом уникають зорового контакту - дослідження

10:13, 20 червня 2017
Зарубіжні новини
115 0

Зоровий контакт занадто стимулює мозок людей, які страждають аутизмом.

Фото УНІАН

Співробітники Массачусетського госпіталю виявили, що зоровий контакт особливим чином впливає на мозок людей з аутизмом, пише The Daily Mail.

Читайте такожОкситоцин допоможе пацієнтам з аутизмом зрозуміти чужі емоції - дослідження

Люди, які страждають аутизмом, часто уникають зорового контакту. Деякі з них скаржаться на неприємні відчуття при зоровому контакті, наприклад, печіння. Така людина може здатися іншим сором'язливою, незацікавленою або такою, що не вміє спілкуватися.
У дослідженні взяли участь добровольці з аутизмом і без. Учасники дивилися на обличчя так, як їм було зручно, або фокусувалися на очах. У цей час фахівці сканували мозок добровольців. Дослідники оцінювали відмінності в активації підкіркових структур мозку, пов'язаних з обробкою обличчя.

Коли люди з аутизмом були були змушені дивитися в очі, активність їхнього мозку істотно підвищувалася порівняно з контрольною групою. Перелякані обличчя викликали найбільш виражене підвищення активності. Якщо дозволялося дивитися куди завгодно, відмінностей не спостерігалося. Фахівці дійшли висновку, що зоровий контакт занадто стимулює мозок людей, які страждають аутизмом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter