этот материал доступен на русском

Nature: Коронавірус може почати боротися з антитілами завдяки мутаціям

12:43, 30 липня 2020
Зарубіжні новини
699 0
Ілюстрація REUTERS

Вчені виявили, що мутації вірусу SARS-CoV-2 можуть допомогти йому придушити потенціал імунних молекул. Кров багатьох людей, які одужали від COVID-19, містила нейтралізуючі антитіла. Вони покликані деактивувати частинки нового коронавірусу.

Більшість таких антитіл розпізнають білки так званих "шипів" вірусу, за допомогою якого збудник хвороби проникає в клітини, - пише журнал Nature. Вчені сподіваються, що ці молекули можна використати для лікування, провокуючи їхню появу за допомогою вакцин.

Читайте такожКоронавірус в світі: за добу заразилася рекордна кількість людей (карта)

Теодора Хатціоанну і Пол Беніаш з Університету Рокфеллера в Нью-Йорку разом з колегами змінили вірус везикулярного стоматиту, який заражає худобу, щоб створити білок з шипів. Потім вони вирощували вірус в середовищі, в якому були присутні антитіла. Білки шипів у зміненому вірусі набули мутацій, які дозволили йому уникати виявлення низкою нейтралізуючих антитіл.

Команда також виявила такі мутації у зразках SARS-CoV-2, зібраних у заражених людей по всьому світу. Хоча наразі такі зміни в білках шипів вірусу зустрічаються досить рідко. 

Читайте такожВчені встановили, через скільки днів люди з коронавірусом перестають бути заразними

Автори дослідження пропонують використовувати для лікування "коктейль" із різних видів нейтралізуючих антитіл, кожен з яких розпізнає різні частини білка в шипах. Це не дозволить вірусу випрацювати здатність боротися проти цих молекул.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter