У ФСС зазначили, що середній розмір допомоги за підсумками п’яти місяців склав 4275 грн  \ фото REUTERS

Фонд соціального страхування (ФСС) завершив фінансування щомісячних страхових виплат за травень, кошти перераховано в повному обсязі для майже 200 тис. осіб. На це направлено 890 млн грн.

Про це йдеться в повідомленні на сайті ФСС. Щомісяця потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, зокрема у разі профхвороб на COVID-19, отримують від ФСС страхові виплати, які компенсують втрачений заробіток залежно від ступеня стійкої втрати працездатності. Виплати таких допомог здійснюються Фондом у наступному місяці за попередній.

У ФСС зазначили, що середній розмір допомоги за підсумками п’яти місяців 2021 року склав 4 275,18 грн.

"Загалом з січня по травень 2021 року Фонд нарахував щомісячні страхові виплати для потерпілих або членів їх сімей у разі смерті потерпілих на загальну суму 4,2 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

Читайте такожВ Україні у квітні загальна тривалість лікарняних зросла на 65%У ФСС нагадали, що право на таку виплату настає з дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності. Розмір щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку. При цьому максимальний розмір щомісячної страхової виплати не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму. Мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати потерпілому у перерахунку на 100 % втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум.

Вас також можуть зацікавити новини