Найбільший розмір одного дня декретної відпустки у Києві \ фото REUTERS

Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах від Фонду соціального страхування (ФСС) зріс на 18,1% за підсумками січня-серпня порівняно з тим же періодом минулого року.

Він склав 330,85 грн за кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах, яка у загальних випадках триває 126 календарних днів.

"Найбільший розмір одного дня декретної відпустки у Києві – він склав 477,3 грн. Найменший – на Рівненщині, 264,8 грн", - йдеться у повідомленні на сайті ФСС.

Загалом упродовж 8 місяців цього року Фонд прийняв на фінансування допомоги по вагітності та пологах на загальну суму 3,4 млрд грн.

Читайте такожНазвано середній розмір допомоги по вагітності та пологах від Фонду соцстархування

У ФСС нагадали, що допомоги виплачуються на підставі отриманої від роботодавця заяви-розрахунку, тож дата фінансування виплати прямо залежить від дати подання заяви роботодавцем.

Допомоги фінансуються Фондом у повному обсязі, однак сьогодні наявні затримки у строках фінансування матеріального забезпечення, пов’язані із непокриттям потреби у видатках надходженнями на рахунок ФСС.

Для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соцстрахування, отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. У разі роботи за сумісництвом надається копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

"Допомога по вагітності та пологах надається у розмірі 100% середньої заробітної плати застрахованої особи", - зазначили у Фонді.

Вас також можуть зацікавити новини