Наприкінці тижня погода у низці областей Україні значно погіршиться / фото УНІАН, Янош Немеш

26-27 листопада в більшості областей України очікуються складні погодні умови під впливом потужного південного циклону. Негода омине лише захід та схід країни. Про це каже синоптик Ігор Кібальчич, передає meteoprog.

За його даними, вдень 26 листопада мінімальний тиск у центральній частині циклону знизиться до 965 – 970 гПа, а при виході на сушу в районі Миколаївської та Херсонської областей не виключені й більш низькі показники тиску, які можуть стати рекордними.

"У тиловій частині циклону спостерігатимуться високі баричні градієнти, які можуть спровокувати ураганні пориви вітру (понад 32 м/с) у прибережній зоні та над акваторією моря", - застерігає синоптик.

Відео дня

За його даними, ввечері 26 листопада та протягом ночі 27 листопада циклон пройде шлях від гирла Дніпра до північних районів Сумської області. Протягом усього зазначеного періоду в південних, центральних та північних областях фіксуватимуться небезпечні, подекуди стихійні метеорологічні явища, попереджає він.

"Найбільш загрозлива та небезпечна метеорологічна обстановка складеться у північно-західній частині Чорного моря, охоплюючи прибережні зони Одеської, Миколаївської, Херсонської областей та північний захід Криму (максимальний 3 рівень небезпеки на карті)", - повідомив синоптик.

За його даними, у зазначеній місцевості 26 листопада очікуються пориви західного та північно-західного вітру 25-30 м/с, місцями 31-35 м/с. На акваторії моря сильний шторм та згінно-нагінні явища, які можуть призвести до затоплення низинних ділянок місцевості. На півдні Херсонської області та у Криму можливі грози.

"Крім того, очікується випадання сильних опадів у вигляді дощу з переходом у сніг, на Одещині сильна хуртовина, приріст снігового покриву до 25-35 см", - прогнозує Ігор Кібальчич.

Дальність видимості при хуртовині може знижуватися до 70 – 200 метрів, каже він, а на дорогах і тротуарах очікується ожеледиця та сніговий накат.

"Погодні умови можуть призвести до масових падінь дерев, пошкодження дахів, обривів ліній електропередач та паралізації цивільної інфраструктури", - попереджає фахівець.

У межах другого рівня (червоного на карті) також спостерігатимуться стихійні явища, пов'язані переважно з поривами вітру до 25-28 м/с, сильною хуртовиною та сильним снігом.

"Найбільш тривалі снігопади і хуртовини очікуються на заході Кіровоградської, у Черкаській, Київській, Чернігівській та Сумській областях. Тут висота снігового покриву за 1,5 доби може сягнути місцями 30-50 см", - попереджає синоптик.

У зоні дії першого рівня спостерігатимуться небезпечні метеорологічні явища з меншою інтенсивністю і тривалістю. Очікуються пориви вітру 17-23 м/с, опади у вигляді дощу та мокрого снігу. На сході Вінницької та Житомирської областей - хуртовини, а у Полтавській та Сумській областях - місцями ожеледь.

"У другій половині дня 27 листопада внаслідок переміщення циклону далі на північ Європи, по всій Україні очікується стабілізація погодних умов з поступовим припиненням явищ та послабленням вітру", - прогнозує Ігор Кібальчич.

Найбільш небезпечна погода очікується у північно-західній частині Чорного моря / інфографіка Ігор Кібальчич, meteoprog.com

Штормове попередження в Україні

На 26-27 листопада у зв'язку з негодою майже по всій Україні, окрім західних та східних областей, оголошено другий (помаранчевий) рівень небезпечності.

Вас також можуть зацікавити новини: