Наступне засідання у справі — 14 січня / фото УНІАН

Сьогодні суд у справі колишнього народного депутата Миколи Мартиненка розпочав досліджувати зміст комп'ютерного носія із доказами, наданого швейцарською стороною.

Як повідомила прес-служба громадської організації "Центр протидії корупції", секретар судового засідання відкрила флешку за допомогою спеціального коду, який надала швейцарська сторона, зміст документів демонструвався на екрані в залі суду.

"Так, у суді показали документи з підписами Мартиненка, що свідчить про те, що екс-депутат є власником компанії Bradcrest, на рахунки якої йшли відкати за перемоги на тендерах в Україні чеської компанії “Skoda JS”. У суді продемонстували також власні звіти банків, сформовані на вивченні інформації з комерційних баз даних та інтернету. Внутрішній банківський контроль визначив Мартиненка національним публічним діячем в Україні, через що присвоїв йому індикатор ризику. Зокрема, банк верифікував Мартиненка та його праву руку Павла Скаленка як підписантів. Працівник банку “Хотінгер” Томас Хаслер долучив до “банківської справи” копії паспорту Мартиненка і Скаленка та взяв у них підписи, що відображено в анкетній формі. Прізвище Мартиненка зазначено у всіх документах банку щодо верифікації реального власника", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Читайте такожСправа Мартиненка вже почала розсипатися, а НАБУ намагається її клонувати - адвокат

У ЦПК зазначили, що згідно з продемонстрованими документами, Скаленко готував десятки листів та платіжних доручень щодо розрахунків компанією Bradcrest в інтересах Мартиненка. "Це, в тому числі, купівлі меблів та керамічної плитки, які потім виявили детективи Національного антикорупційного бюро України під час обшуку в салоні краси його дружини. Офшорка також оплачувала оренду житла доньки Мартиненка та інші особисті витрати родини", - зазначають в ЦПК.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олексій Скибенко звернув увагу, що 250 тис. доларів було перераховано компанії, як на той час належала Віктору Шемчуку — екс-нардепу і чинному члену кваліфікаційно-дисциплінарної комісііі прокурорів. "Саме Шемчук готував висновок щодо наявність ознак етичного порушення в діях прокурора Андрія Перова через грюк дверима. Рішення КДКП стало основою для відводу Перова із справи Мартиненка", - повідомили в ЦПК.

Сьогодні суд частково задовольнив клопотання адвокатів екс-нардепа та визнав деякі матеріали зі швейцарської флешки очевидно недопустими доказами. "Це означає, що ці матеріали не будуть далі розглядатися. Йдеться про україномовні та російськомовні матеріали зі ЗМІ, які вивчалися банківськими працівниками під час ідентифікації клієнта. Також серед не перекладених документів — внутрішньобанківська переписка", - пояснюють в ЦПК.

За словами прокурора Скибенка, ці матеріали не мають визначального значення для справи і не перекладені через відсутність такої потреби у слідства, адже вони не стосуються обвинувального акту, а викинути кілька аркушів зі справи було неможливо.

"Зауважимо, що адвокати Мартиненка неодноразово намагалися викинути зі справи флешку зі Швейцарії. Адже її матеріали підтвердили, що Мартиненко є бенефіціарним власником компанії, на яку перерахували 6,4 млн євро відкату", - додали в ЦПК.

Наступне засідання у справі — 14 січня о 9.00.