этот материал доступен на русском

Парубій розповів, що розглядатиме Рада після закону про українську мову

21:30, 18 квітня 2019
Політика
1794 0
За словами Парубія, зокрема, йдеться про розгляд законопроекту про тимчасові слідчі комісії парламенту \ УНІАН

Читайте такожПарубій назвав дату ухвалення закону про мову

Про це голова Верховної Ради Андрій Парубій сказав у інтерв'ю телеканалу «Прямий». Він зазначив, що наступного тижня, який буде пленарним, «перше рішення, яке ми приймемо – це закон про українську мову як державну мову України».

За словами спікера ВР, парламент міг би ухвалити цей закон вже у вівторок, 23 квітня, але з огляду на те, що багато людей і депутатів, які 21 квітня будуть на виборчих дільницях на другому турі президентських виборів, «можливо, не встигнуть доїхати до Києва до вівторка».

«Я очікую повну мобілізацію в Чистий четвер об 11.00 (йдеться про 25 квітня - УНІАН). На Чистий четвер ми приймали закон декомунізацію, на Чистий четвер ми приймемо закон про українську мову», - запевнив Парубій.

Він наголосив, що після ухвалення закону про функціонування української мови як державної, «один з блоків, який пропонується мною, головою ВРУ, - це буде блок реформ парламенту, і це було давно анонсовано».

За словами Парубія, зокрема, йдеться про розгляд законопроекту про тимчасові слідчі комісії парламенту.

Парубій повідомив, що 25 квітня в Україну приїде екс-президент Європейського парламенту Пет Кокс, який очолює місію з реформування парламенту.

За його словами, з головами фракцій домовлено, що законопроекти, які стосуються реформування парламенту, будуть ухвалені до початку травня. Спікер парламенту додав, що «це буде великий пакет», який передбачатиме «і структуризацію Ради, і розподіл комітетів, і ТСК».

Також Парубій зазначив, що є фракції в парламенті, які наполягають, щоб в цей пакет були включені законопроекти щодо визначення процедури імпічменту президенту України. «Але, очевидно, це ми рішення будемо приймати спільно - на Погоджувальній раді», - додав голова ВРУ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter