Президент Петро Порошенко привітав Володимира Зеленського з перемогою на виборах і заявив про необхідність координації зусиль з ним у питанні протидії російській гібридній агресії.

Про це він заявив у зверненні до українців.

«Як чинний глава держави щойно подзвонив до Володимира Зеленського і привітав його з офіційними результатами виборів, які сьогодні оголосила Центральна виборча комісія», - повідомив Порошенко.

Він нагадав, що всі міжнародні спостерігачі визнали вибори чесними, прозорими і демократичними.

«Вони повною мірою відповідали стратегії України на членство в Європейському Союзі та НАТО, яку я послідовно втілював протягом п’яти років свого президентства. Сподіваюся, що новий президент продовжить цей курс, який повною мірою відповідає національним інтересам України», - наголосив Порошенко.

Водночас Порошенко наголосив, що останні дні на посту президента присвятить вирішенню питання щодо посилення санкцій проти РФ.

«Але що треба зробити негайно, так це продемонструвати усім нашим партнерам єдину українську позицію в той час, коли роздаванням російських паспортів на окупованих територіях Кремль здійснює черговий етап гібридної війни проти України. В такий спосіб Путін готує обґрунтування нового витка військової агресії під приводом нібито захисту прав громадян Російської Федерації», - сказав президент.

Читайте такожЗМІ розповіли, коли відбудеться інавгурація Зеленського

«Росія заслуговує на істотне посилення санкцій проти неї. Це питання буде головним, чому присвячу останні тижні своїх президентських повноважень. Але продовжити і завершити вирішення цієї проблеми – це вже відповідальність нового президента. Тому вважаю, що ми мали би скоординувати наші зусилля», - підкреслив Порошенко.

За його словами, суперництво на виборах залишилося в минулому.

Разом з тим Порошенко подякував більш ніж 4,5 млн виборців, які проголосували за нього.

«Але тепер ми, всі українці, всі разом спільними зусиллями не маємо дати Путіну жодного шансу скористатися перехідним періодом в Україні, нашим демократичним процесом передачі влади. Розраховую, що така позиція знайде підтримку й у обраного президента», - зауважив Порошенко.

Він додав, що домовився найближчим часом провести зустріч із Зеленським.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 30 квітня, ЦВК офіційно оголосила Зеленського переможцем президентських виборів.

Згідно з результатами другого туру виборів, Зеленського підтримали 73,22% виборців, чинного президента Петра Порошенка - 24,45%.

Згідно з законом про вибори президента, новообраний глава держави набуває повноважень з моменту складення присяги українському народу на урочистому засіданні Верховної Ради, після чого ЦВК вручає йому посвідчення президента України.