Ілюстрація / REUTERS

У Верховній Раді України зареєстрували проект закону, яким запропоновано запровадити кримінальну відповідальність за «умисне невизнання» приналежності Україні анексованого Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей.

Читайте такожСуд відмовив екс-заступнику генпрокурора Кузьміну в задоволенні позову до Парубія

Як передає Радіо Свобода з посиланням на сайт Верховної Ради, авторами законопроекту є спікер Андрій Парубій, народні депутати України Вікторія Сюмар і Марія Іонова. Законопроект був зареєстрований 5 липня, 8 липня надійшов у комітет, а 9 липня – наданий для ознайомлення депутатам.

Автори законопроекту пропонують викласти частину 1 статті 110 Кримінального кодексу України у такі редакції:

«Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, умисне невизнання належності Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей до території України, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої».