Антоніу Гутерріш / REUTERS

Організація об’єднаних націй оприлюднила першу доповідь генерального секретаря Антоніу Гутерріша про порушення прав людини в анексованому Криму. Її представлять на запланованій на вересень 74-й сесії ООН.

Текст доповіді опублікований на сайті організації, передає Радіо Свобода.

Читайте такожОкупанти в Криму засудили 59 людей за відмову служити в армії РФ

У доповіді відображені ключові аспекти порушення цивільних і політичних прав жителів Криму. Зокрема, мова йде про порушення свободи думки, совісті, переконань і релігії, а також - свободи мирних зібрань. Як приклад у доповіді згадується випадок «залучення до адміністративної відповідальності 80 мусульман, які провели поодинокі пікети проти порушення кримінальних справ стосовно інших послідовників ісламу, імовірно прихильників несанкціонованих релігійних об’єднань».

Крім того, в доповіді відображені порушення в сфері економічних, соціальних і культурних прав. Говориться про примусове призов на військову службу в російську армію, що є порушенням міжнародного гуманітарного права з боку Росії.

Як повідомляв УНІАН, у липні 2019 року комітет з політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі схвалив резолюцію щодо мілітаризації Росією Криму, Чорного й Азовського морів.