Фото: REUTERS

Верховна Рада України відхилила законопроект про створення Бюро фінансових розслідувань, відповідальне за розслідування фінансових злочинів проти держави при Міністерстві фінансів для заміни нинішньої податкової міліції та консолідації всіх повноважень щодо боротьби з фінансовими злочинами в одному відомстві.

Читайте такожРада зняла Яременка з посади голови Комітету з питань зовнішньої політики

Як передає кореспондент УНІАН, за рішення відхилити законопроєкт проголосували 253 народних депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, його було розроблено з метою поділу сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів.

При цьому даний законопроєкт не передбачав ліквідацію будь-яких підрозділів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ, але до Бюро фінансових розслідувань мали перейти повноваження з розслідування економічних злочинів.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада України 2 жовтня 2019 року ухвалила в першому читанні проєкт закону «Про Бюро фінансових розслідувань» (1208-2). Згідно із законопроєкт, Бюро фінансових розслідувань здійснює самостійне проведення оперативно-розшукової діяльності.

Державне бюро фінансових розслідувань, про створення якого говорять вже не перший рік, покликана допомогти захистити права бізнесу в Україні.

Відомство займатиметься розслідуванням економічних злочинів, тоді як зараз ці повноваження є у низки силових структур, зокрема, СБУ і податковій міліції.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram