этот материал доступен на русском

Російські тюремники погрожують українцю Якименку зґвалтуванням – Денісова

20:48, 26 лютого 2020
Політика
684 0
Володимир Якименко був засуджений росіянами до 15 років колонії / фото Facebook, Людмила Денісова

Про це йдеться у дописі на сторінці уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової у Facebook.

Читайте такожУкраїнця Якименка б’ють та цькують в російській колонії - Денісова

«Адміністрація російської в’язниці погрожує незаконно засудженому Володимиру Якименку зґвалтуванням. Громадянина України, якого незаконно утримують в "ФКУ ИК 4 УФСИН России по Саратовской области", планують перевести до тюремної лікарні "ФК ЛПУ ОТБ-1 УФСИН России по Саратовской области" начебто для лікування. Разом з тим, адміністрація виправної колонії погрожує Володимиру, що у цій лікарні його зґвалтують», - пише омбудсмен.

Денісова зазначає, що переведення до тюремної лікарні та погрози про заподіяння шкоди Якименку пов'язані з його неодноразовими зверненнями до неї та представників дипломатичних установ України, після яких здійснюються перевірки цієї пенітенціарної установи.

«Крім того, попри усі мої вимоги провести медичне обстеження та надати необхідне лікування Володимиру, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова майже три місяці не реагує. Він досі не оглянутий лікарями», - зауважила вона.

Денісова знову звертається до Москалькової із закликом негайно вжити заходів, аби не допустити заподіяння шкоди фізичному та психічному здоров'ю Якименка, а також сприяти в забезпеченні безпеки та надання йому належної медичної допомоги.

«Прошу представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатичний корпус захистити основоположні права і свободи Володимира Якименка, зокрема, право на життя та особисту недоторканність, гарантовані міжнародними конвенціями», - наголосила омбудсмен.

Уродженець Херсонщини Володимир Якименко - волонтер та активіст “Автомайдану". Російські силовики затримали його 11 червня 2017 роки, коли він перетинав адмінмежу з окупованим Кримом. Чоловіка звинуватили в транспортуванні наркотиків. Підконтрольний Кремлю суд у Криму дав йому п’ятнадцять з половиною років колонії.

Як повідомляв УНІАН, 4 грудня Денісова закликала Москалькову посприяти наданню медичної допомоги незаконно засудженому в РФ українцю Якименку. За даними омбудсмена, українець страждав від болю в животі та ключиці, мав проблеми із зубами, а працівники колонії застосовували до Якименка фізичне насильство.

6 грудня Денісова висловила стурбованість тим, що на Якименка чиниться психологічний тиск.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter