
Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав в коментарі журналістам біля будівлі Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.
“Головне завдання і суть сьогоднішньої розмови — це була розмова про події на Луганщині початку дестабілізації. Як відомо, я тоді виїхав в Луганськ, коли було захоплено приміщення Служби безпеки України, і близько тижня вів переговори про звільнення приміщення і здачу зброї бойовиками”, - сказав Парубій.
Він зазначив, що на допиті детально розповів про ту інформацію, яка йому відома щодо “російського сліду” у тих подіях, про безпосередній і прямий вплив російських спецслужб на ці події.
Також, за словами Парубія, він розповів слідчому про роль Віктора Медведчука в тих подіях, а також безпосередньо про переговори, які проводив у той період.
Голова парламенту висловив сподівання, що слідство та прокуратура якнайшвидше зможуть повідомити суспільству про перебіг тих подій, їхніх організаторів та виконавців.
Нагадаємо, перед тим як зайти на допит, Парубій заявив: «Епізод, за яким я сьогодні буду давати свідчення, стосується того періоду, коли бойовики захопили Луганську службу безпеки. Тоді я як секретар РНБО виїхав до Луганська і близько тижня вів переговори про умови здачі зброї і звільнення будівлі СБУ».
За його словами, переговори велися у складних і небезпечних умовах. На думку спікера ВР, слідство цікавить, хто був причетний до тих подій з боку тодішньої луганської влади.
Парубій також висловив сподівання, що Генпрокуратура якомога швидше передасть до суду всі справи щодо цих подій.