Середа,
16 серпня 2017
Наші спільноти

Президенти України і Естонії підписали Спільну декларацію

Окреслено низку ключових позицій

Президент України Віктор ЮЩЕНКО і Президент Естонської Республіки Томас-Хендрік ІЛЬВЕС підписали Спільну декларацію.

Як повідомляє прес-служба Президента України, сьогодні в Таллінні з нагоди 15-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Естонією, а також після обговорення низки питань, що становлять взаємний інтерес для обох країн, Президенти України та Естонії підписали Спільну декларацію. Документ підписано за підсумками українсько-естонських переговорів у розширеному складі, що відбулися сьогодні у Таллінні у рамках офіційного візиту Президента України до Естонської Республіки.

У Декларації сторони відзначають, що відносини між Україною та Естонією «грунтуються на спільних європейських та євроатлантичних цінностях, а також характеризуються динамічним та тісним партнерством».

Висловлюючи своє спільне бажання розвивати всебічне співробітництво на двосторонньому регіональному та європейському рівнях, глави двох держав у своїй Декларації окреслили низку ключових позицій. Зокрема йдеться про те, що партнерство між країнами є «вагомим елементом безпеки та стабільності в регіоні».

Сторони також визначили низку форматів двосторонньої співпраці, серед яких зустрічі на високому рівні, парламентський діалог, спільна урядова комісія тощо.

Згідно з Декларацією, Естонія та Україна наголошують на важливості нової посиленої угоди між Україною та Євросоюзом. Крім цього, для забезпечення повноправної участі України у європейській та регіональній системах колективної безпеки і надання допомоги щодо запрошення України до Плану дій щодо членства в НАТО, Україна та Естонія домовилися про подальше співробітництво у рамках інтенсифікованого діалогу України з НАТО, модернізацію українського оборонного і безпекового середовища та інформування української громадськості про діяльність НАТО.

У Декларації також згадується про сприяння розвитку тісніших економічних відносин України з Естонією та ЄС завдяки вступу до Світової організації торгівлі.

У Декларація йдеться і про належне забезпечення прав національних меншин відповідно в Україні та Естонії.

Ще одним пунктом документу є тема забезпечення стабільного постачання енергоносіїв та прозорості у енергетичному секторі, а також участі у спільних енергетичних проектах. Обидві країни, зазначається у документі, налаштовані співпрацювати в розвитку транспортного коридору між Чорноморським та Балтійським регіонами та розширенні географії контейнерних перевезень у Кавказько-Каспійському та Скандинавському напрямках.

Президенти України та Естонії наголосили «на важливості співробітництва на регіональному рівні, зокрема у рамках Спільноти Демократичного вибору, ГУАМ та інших форматах задля об’єднання спільних зусиль усіх країн регіону щодо забезпечення демократії, захисту прав людини та піднесення добробуту суспільства».

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку