Уряд схвалив новий законопроект про Кабінет міністрів і має намір сьогодні передати його Верховній Раді.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив сьогодні журналістам на прес-конференції міністр юстиції України Олександр ЛАВРИНОВИЧ.

«Уряд щойно одностайно підтримав пропозицію Міністерства юстиції щодо ухвалення нової редакції закону про Кабінет міністрів України, а також точкові зміни ще до 32 законів України, які передбачали зміну повноважень між Кабінетом міністрів, Верховною Радою і Президентом. Таким чином, зроблено перший крок на виконання рішення Конституційного Суду України щодо приведення законів України у відповідність до чинної Конституції. Цей проект закону буде скерований до ВР, як законодавча ініціатива уряду», - сказав О.ЛАВРИНОВИЧ.

Відео дня

Він зазначив, що основні зміни у новому законі про Кабмін полягають в тому, що відповідно до Конституції 1996 року, дію якої відновлено рішенням Конституційного Суду України, змінилась компетенція парламенту і Президента, і частково Кабінету міністрів в частині формування керівного складу органів виконавчої влади. О.ЛАВРИНОВИЧ нагадав, що відповідно до Конституції прем`єр-міністра України призначає Президент України і затверджує Верховна Рада. Міністри призначаються також главою держави за поданням прем`єр-міністра. До складу уряду входять прем`єр-міністр, перший віце-прем`єр-міністр, три віце-прем`єр-міністри та міністри.

Як повідомляв УНІАН, на даний час до складу уряду входить прем`єр-міністр, перший віце-прем`єр-міністр, п`ять віце-прем`єр-міністрів та міністри.