Олексій Подольский
Потерпілий у кримінальній справі про вбивство Георгія Гонгадзе журналіст Олексій ПОДОЛЬСЬКИЙ відмовився брати участь у судових засіданнях з розгляду скарги адвокатів колишнього Президента України Леоніда КУЧМИ на порушення стосовно нього кримінальної справи.

Про це йдеться у переданій УНІАН заяві О.ПОДОЛЬСЬКОГО. Документ сьогодні на засіданні Печерського районного суду Києва зачитав представник журналіста Олександр ЄЛЬЯШКЕВИЧ.

О.ПОДОЛЬСЬКИЙ заявив, що відмовляється брати участь у засіданнях суду через численні порушення його прав суддею Галиною СУПРУН.

«Після тих брутальних порушень моїх прав Громадянина, що гарантовані мені Конституцією України, ратифікованою Україною Конвенцією з прав людини та Кримінально-процесуального кодексу України, до яких вдалася суддя Галина СУПРУН і 7-го, і 9-го грудня 2011 року;

Після того як вона у відповідь на мої намагання повернути судовий розгляд у правове поле зухвало поставила біля мене варту, озброєну вогнепальною зброєю та гумовим кийком (таким самим кийком, яким у 2000 році мне вже годинами катували працівники МВС під керівництвом генерал-лейтенанта О.ПУКАЧА, що виконував замовлення Л.КУЧМИ та Ю.КРАВЧЕНКА);

Після того як в судовому засіданні вона демонстративно принизила мою гідність і не лише Громадянина, а й Християнина;

Після всіх цих процесуальних знущань та цинічних погроз міліцейськими символами у мене не залишилося найменшого сумніву у тому, що суддя Г.СУПРУН розглядає справу упереджено в інтересах лише одної сторони – обвинуваченого. А це свідчить про те, що вона вже заздалегідь прийняла для себе рішення. Рішення – на користь Л.КУЧМИ», - заявив О.ПОДОЛЬСЬКИЙ.

Він припустив, що «позиція судді Г.СУПРУН пов’язана з мотивацією, що має корупційні підвалини».

О.ПОДОЛЬСЬКИЙ наголосив, що не довіряє судді Г.СУПРУН, а тому надалі не братиме особистої участі у судових засіданнях за її головуванням.

Він доручив своєму представнику О.ЄЛЬЯШКЕВИЧУ бути присутнім у процесі, щоб і «надалі документувати порушення і зловживання владою судді Г.СУПРУН для використання цього епізоду серед інших доказів на процесі по злочинам Л.КУЧМИ». Журналіст висловив упевненість, що цю справу обов’язково розглядатиме Європейський суд з прав людини.

Також О.ПОДОЛЬСЬКИЙ вимагав долучити цю заяву до матеріалів справи.

Як повідомляв УНІАН, Генеральна прокуратура в березні цього року порушила кримінальну справу стосовно колишнього Президента України Л.КУЧМИ. Його звинувачують у перевищенні влади і службових повноважень, які призвели згодом до вбивства журналіста Г.Гонгадзе (ч.3 ст.166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року).

Щодо Л.КУЧМИ була обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Наприкінці квітня Генпрокуратура закінчила розслідування цієї справи.

16 листопада адвокати екс-Президента України Сергій УЛЬЯНОВ і Віктор ПЕТРУНЕНКО подали скаргу до Печерського районного суду Києва про скасування постанови щодо порушення кримінальної справи стосовно Л.КУЧМИ у зв`язку з її неспроможністю.

7 грудня суд розпочав розгляд цієї скарги.

Журналіст О.ПОДОЛЬСЬКИЙ двічі залишав залу судових засідань, оскільки вважав, що суд порушив його права на захист.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram