Яценюк готовий захищати опозицію

04:39, 28 січня 2008
Політика
1548 0

Голова ВР виступає проти силових дій

Голова Верховної Ради України Арсеній ЯЦЕНЮК виступає проти силових дій з боку коаліції для розблокування роботи парламенту.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу «Інтер».

А.ЯЦЕНЮК зазначив, що керіник парламенту є спікером не тільки однієї частини парламенту, а всього законодавчого органу. «Тому я не є прихильником того, аби силовими засобами і методами заходити в зал Верховної Ради», - сказав він.

Голова Верховної Ради зазначив, що його обов’язком є переконати меншість «бути більш грунтовною і бути більш зваженою у принятті рішень». А.ЯЦЕНЮК висловив переконання, що стіни парламенту сьогодні «є фортецею для опозиції». «Це єдине місце, де українська опозиція може бути захищеною. І я як голова Верховної Ради готовий захищати опозицію», - сказав А.ЯЦЕНЮК. При цьому спікер наголосив, що опозиція повинна дати йому можливість для цього.

Він висловив сподівання, що згодом засідання українського парламенту будуть проходити в нормальному режимі. «За будь-яких обставин ця історія повинна мати закінчення в частині блокування. Це не регламентні і незаконні дії», - сказав він. В той же час А.ЯЦЕНЮК наголосив, що у випадку продовження блокування роботи парламенту, йому доведеться «вжити адекватних дій».

За словами А.ЯЦЕНЮКА, він рішуче налаштований аби знайти порозуміння між коаліцією та фракціями меншості. «Якщо рішучість сьогодні візначається тим. у кого більші руки і довші ноги, то це не найкраща рішучість. Ми спробуєм домовитися», - додав спікер.

Як повідомляв УНІАН, 25 січня фракція Партія регіонів заблокувала роботу ВР, вимагаючи розглянути питання щодо листа трьох керівників держави відносно приєднання України до ПДЧ в НАТО. У зв’язку з цим голова ВР А.ЯЦЕНЮК відмовився проводити пленарне засідання та закривати першу сесію ВР шостого сликання, як це було передбачено раніше прийнятим рішенням.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter