ua.krymr.com

У Криму «казаки» розгромили церкву Української православної церкви Київського патріархату.

Про це УНІАН повідомили у прес-центрі Київської патріархії.

Як йдеться в повідомленні, сьогодні, 1 червня, о 8-й годині ранку в с. Перевальне у Криму до храму Покрова Пресвятої Богородиці УПЦ Київського патріархату, виламавши двері, вдерлася група озброєних осіб кримінальної зовнішності, які були наряджені, як козаки. 

Читайте такожУ Криму «казаки» напали на парафіян церкви Київського патріархату

Вони потрощили внутрішнє облаштування храму та зайняли його, не допустивши настоятеля протоієрея Івана Катькала до звершення служби. Коли прибув священик, погромники з лайкою напали на нього, розбили автомобіль, повідомили в прес-центрі. 

На захист свого пастиря виступили парафіяни, які також постраждали. Зокрема, побої отримала вагітна жінка та дочка отця Івана, хвора на церебральний параліч.

На всі звернення до російської поліції в Криму спочатку не було жодної відповіді. Лише через три години прибули поліцейські, які, однак, стали на сторону нападників. Як бандити-«козаки», так і поліцейські, пояснювали свої дії тим, що «Київський патріархат веде антиросійську діяльність і таким не місце у російському Криму», зазначили в прес-центрі.

Читайте такожУ Криму зник ще один проукраїнський активіст

На звернення керуючого єпархією архієпископа Климента російська влада Криму досі не відреагувала.

У Київській патріархії вважають напад на Покровський храм у с. Перевальне спланованою акцією, оскільки напередодні, у суботу ввечері, до отця Івана Катькала додому приїздив священик Московського патріархату і вимагав добровільно «звільнити» храм, заявивши: «це твої останні дні в Криму».

«Також за останні дні у Криму безслідно зникли троє активістів української громади. Всі ці події викликають велике занепокоєння і побоювання, що невдовзі подібні погроми та захоплення можуть статися й у інших кримських храмах УПЦ КП», - підкреслюється в повідомленні.

Читайте такожПарафіяни УПЦ допомагають переселенцям із Криму та Сходу

У зв’язку з цим прес-центр Київської патріархії висловлює рішучий протест проти насильницьких дій, вчинених проти храму, духовенства і віруючих Київського патріархату в с. Перевальне, АР Крим. 

«Ми вимагаємо від російської влади в Криму покласти край утискам православних українських віруючих, а відповідальних осіб з числа нападників та поліцейських, які їм сприяють, притягнути до відповідальності», - наголошується в повідомленні.