Борислав Береза / Фото УНІАН

Лідер «Екопартії Берези»  Борислав Береза прокоментував спробу забудувати ділянку землі на 16 га, що знаходиться в межах охоронюваної території Національного музею народної архітектури та побуту України «Пирогів». 

Про це політик написав на сторінці у Facebook. 

«Господарський суд міста Києва, що славиться вирішенням найскандальніших земельних справ, намагається встановити, хто та за яких підстав дав дозвіл на забудову 16 га землі, розташованої на території Національного музею народної архітектури та побуту України. Намагався, та не зміг. Протиправні спроби кооперативів узаконити проведення різноманітного схематозу щодо будівництва ніяким чином не були покарані», – заявив Борислав Береза. 

Він додав, що вказана ділянка була привласнена ще за каденції мера Черновецького, але її поверненням у власність столичної громади і музею ніхто не займався. Скандал розгорівся, коли забудовник рік тому вже почав проводити підготовчі роботи і знищувати дерева. Після того у квітні цього року Господарський суд міста Києва провів перше засідання у цій справі. Розгляд справи умисно затягували, вважає Борислав Береза. 

Зі слів політика, ДПТ, яке дозволило почати будівництво поруч з Національним музеєм «Пирогів», було проголосоване у Київраді близько трьох років тому. Більшість голосів за рішення дала фракція мера “Солідарність” та “Єдність” Омельченка. 

“Де був мер увесь цей час? Як очільник міста може ігнорувати подібний скандал, таке нахабне зазіхання на культове для столиці місце? Хоча саме “Солідарність” та “Єдність” дали 3 роки тому в Київраді більшість голосів для узгодження детального плану території, яким було передбачене комерційне будівництво на охоронюваній території Національного музею архітектури та побуту України. Тому не дивно”, – написав Береза. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram