Ілюстрація REUTERS

25 лютого Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав збільшення ставки акцизного податку на тютюн і тютюнові вироби на 200% з 1 квітня 2021 року.

Про це повідомляє Finance.ua з посиланням на інформацію на сайті комітету.

Комітет розглянув у другому читанні проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях)» (№ 4278).Читайте такожРада заборонила продаж електронних сигарет дітям до 18 років

Члени комітету врахували 24 правки, подані народними депутатами, і відхилили 43.

«Комітет підтримав правки, якими пропонується збільшити ставку акцизного податку на тютюн і тютюнові вироби на 200%, передбачивши її введення з 1 квітня 2021 року. Один з авторів даної пропозиції народний депутат Давид Арахамія зауважив, що загалом акциз планується збільшити на 320%, однак це пропонується робити поступово, протягом трьох років», — йдеться в повідомленні на сайті комітету.

За словами Арахамії, недонадходження до бюджету через збільшення акцизу менше ніж на 320% зобов’язалася перекрити одна із великих тютюнових компаній за рахунок збільшення об’ємів оподатковуваної продукції. Наявність такого листа від компанії підтвердив представник Міністерства фінансів.

Законопроект № 4278 був прийнятий у першому читанні 27 січня 2021 року. Ним, зокрема, пропонується підвищити неоподатковувану вартість міжнародних посилок для фізосіб зі 100 євро до 150 євро.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram