Латвія хоче стати учасницею процесу «Україна проти РФ» в ЄСПЛ / фото REUTERS

Латвія подала клопотання до Європейського суду з прав людини про дозвіл брати участь у розгляді міжнародної справи "Україна проти Росії" як третя особа.

Про це повідомили в МЗС Латвії. 

Раніше Латвія брала участь як третя сторона в кількох провадженнях щодо індивідуальних заяв.

Відео дня

Утім зараз Латвія вперше в історії скористалася правом, закріпленим у Європейській конвенції про захист прав людини та основних свобод, та клопотала про своє залучення до судового розгляду як третьої сторони у процесі між двома країнами.

"Міждержавні справи є механізмом екстреної допомоги, який використовується в дуже поодиноких випадках, як правило, у ситуаціях, коли є серйозні побоювання щодо систематичних та стійких порушень прав людини, у тому числі масових порушень прав людини під час збройних конфліктів. Рішення про дозвіл Латвії брати участь у вищезгаданій справі як третьої особи прийматиме суд", - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, у червні Європейський суд з прав людини у Страсбурзі повідомив, що взяв до розгляду позов України проти Росії. 

Документ стосується кричущих порушень Росією прав людини на початковому етапі війни і описує події від початку російського вторгнення вранці 24 лютого 2022 року до фактичного виведення її сухопутних військ з околиць Києва та інших міст на півночі 7 квітня. 

Цій справі передували чотири інші подання української держави та близько 8500 індивідуальних скарг.

Вас також можуть зацікавити новини: