Пралельно з виборами відбужеться опитування від Зеленського / фото news.24tv.ua

На проведення 25 жовтня всеукраїнського опитування, що ініційоване президентом Володимиром Зеленським, буде витрачено понад 100 мільйонів гривень.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомила голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Читайте такожЗеленський уточнив, яких територій Донбасу стосується питання про створення вільної економічної зони

Вона зазначила, що навколо теми проведення так званого соціологічного опитування в день голосування на місцевих виборах, яке планує профінансувати партія "Слуга народу", виникало багато дискусій.

За словами Айвазовської, ОПОРА отримала первинну інформацію, зокрема, від компаній, які зараз набирають людей для організації цього опитування. Вона розповіла, що планується забезпечити людьми всі виборчі дільниці і біля входу до них проводити опитування громадян щодо 5 питань від президента.

"Загальна кількість видатків, за нашими даними, які надходили безпосередньо з компаній-організаторів цього процесу, є близько 75 мільйонів гривень, якщо говорити безпосередньо про "польову" частину – виключно видатки на роботу і організацію роботи волонтерів біля входу до виборчих дільниць", - повідомила Айвазовська.

За її словами, з волонтерами планується укладати цивільно-правові угоди підряду. "Вартість компенсації, яка буде отримуватись на руки – близько 1200 гривень, а якщо мова йде про цивільно-правові угоди, то до них потрібно додати ще 40% податкових зборів різного типу, які потрібно сплатити до бюджету. Відповідно, максимальна кількість видатків орієнтовно є 103 мільйони гривень, якщо ми говоримо про суму, з якої будуть ще сплачені податки, а також компенсовано 40 гривень координаторам за кожну додатково приведену людину", - наголосила Айвазовська.

Опитування 25 жовтня: п'ять питань від Зеленського

  • 12 жовтня Зеленський заявив, що у день проведення місцевих виборів 25 жовтня перед українцями буде порушено п'ять суспільно важливих питань.
  • Це загальнонаціональне опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, наголосили в Офісі президента.
  • Так, громадян планують запитати: "Чи потрібно запровадити довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих масштабах?". Друге запитання стосуватиметься можливості створення на Донбасі вільної економічної зони.
  • Також українців запитуватимуть, чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300 осіб; чи підтримують вони легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у тяжких хворих; чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram