Через рішення КСУ в Україні почалася конституційна криза / фото УНІАН

Заступник голови Верховної Ради Олена Кондратюк сподівається, що до 1 грудня депутатська робоча група розробить законопроекти щодо відновлення антикорупційного законодавства.

Про це вона написала у Facebook.

Читайте такожДепутати оскаржили у Конституційному суді карантин вихідного дня

"Що стосується відновлення антикорупційного законодавства та розв'язання конституційної кризи. Над цим працює робоча група парламенту", - зауважила віце-спікер.

При цьому вона нагадала, що складу групи входять представники всіх депутатських фракцій та груп, а також трьох профільних комітетів ВР.

"Засідання групи відбувається в закритому режимі, аби ніщо не заважало пошуку оптимальних і фахових варіантів виходу із ситуації. При деяких умовах, як зазначала місія Пета Кокса, такий формат роботи депутатів є необхідним і прийнятним в європейських парламентах", - повідомила Кондратюк.

Вона сподівається, що до 1 грудня робоча група "напрацює і представить суспільству відповідні законопроекти".

"Це буде спільне бачення того, як повертати електронне декларування й відповідальність за недостовірне декларування та яким чином буде вирішуватися конституційна криза", - додала заступник голови ВР.

Конституційна криза в Україні

  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.
  • 2 листопада у ВР було зареєстровано законопроект, яким пропонується відновити норми про е-декларування, скасовані Конституційним судом. Авторами проекту закону "Про відновлення дії окремих положень закону "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України" (№4304) є голова ВР Дмитро Разумков і члени різних фракцій парламенту, зокрема, "Євросолідарності", "Голосу" та "Слуги народу".
  • 16 листопада Разумков зазначив, що законопроект №4304 був розроблений та підтриманий майже всіма політичними силами у парламенті. Також він закликав створити робочу групу, яка почала б напрацьовувати законодавчі ініціативи щодо виходу держави з конституційної кризи.
  • 18 листопада Кондратюк підписала розпорядження про створення робочої групи з питань законодавчого забезпечення ефективної діяльності у сфері запобігання корупції та удосконалення законодавчого регулювання окремих аспектів роботи КС.
  • Група до 1 грудня має розробити узгоджені законопроекти щодо внесення змін до Кримінального кодексу, законів "Про запобігання корупції" та "Про Конституційний суд України", які обумовлені рішенням КС від 27 жовтня 2020 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram