Торгівля людьми – це один із найприбутковіших бізнесів у світі, наголосив нардеп / фото pixabay.com

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 5134, який передбачає збільшення мінімального терміну позбавлення волі за торгівлю людьми з 3 до 6 років. Крім того, документ передбачає відповідальність злочинців незалежно від наявності згоди потерпілого на експлуатацію в разі примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності тощо.

Про це повідомив під час виступу у Верховній Раді народний депутат з групи «Партія «За майбутнє» Дмитро Лубінець. Читайте такожРада посилила відповідальність за сексуальну експлуатацію дітей та зберігання дитячої порнографії

«Торгівля людьми – це один із найприбутковіших бізнесів у світі. В нашій країні успішно функціонує велика кількість злочинних угрупувань, які втягують українців у різні правопорушення і фактично ними торгують. Після того, як Національна поліція ловить їх «на гарячому», виявляється, що це посередницькі компанії, які займаються «орендою людей», «передачею у подарунок» тощо. Тобто знаходять юридичні підстави, щоб уникнути відповідальності. І наша Феміда закриває на це очі й відпускає злочинців або дає умовні терміни. В результаті засуджені виходять під заставу або взагалі уникають кримінальної відповідальності й покидають межі країни, щоб повернутися й розпочати свій бізнес знову», - зазначив парламентар. 

За словами Дмитра Лубінця, законопроект № 5134, який посилює відповідальність за торгівлю людьми, був розроблений депутатською групою «Партія «За майбутнє» разом із департаментом міграційної поліції НПУ, повідомляється на сайті партії.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram