Переговори про вступ країн до ЄС відбудуться в Люксембурзі / фото УНІАН, Владислав Мусієнко

Рада Європейського Союзу офіційно затвердила переговорні рамки про вступ України та Молдови. Вже 25 червня ЄС розпочне підготовку до міжурядових конференцій з цими країнами, повідомляється на сторінці Бельгійського головування в ЄС у Х.

"Рада ЄС схвалила загальні позиції ЄС, у тому числі переговорні рамки, для переговорів про вступ з Україною і Молдовою. Це відкриває шлях для запуску переговорів у вівторок 25 червня у Люксембурзі", – йдеться у заяві.

Про початок переговорів щодо вступу Молдови до ЄС повідомила також президентка країни Мая Санду. 

Відео дня

"Стати членом ЄС – це наш шлях до миру, процвітання та кращого життя для всіх громадян. Бажаємо нашій делегації успіхів під час офіційного початку переговорів у Люксембурзі наступного тижня", - написала Санду у своєму акаунті в Х

Як відомо, Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року і вже у червні цього ж року отримала статус кандидата на вступ до Євросоюзу. 

Оновлено 15:22. Президент України Володимир Зеленський також повідомив, що сьогодні 27 країн – членів ЄС схвалили переговорну рамку, необхідну для початку перемовин про вступ України до ЄС. 

"Я вдячний Раді ЄС за тверду політичну волю. Ми з нетерпінням чекаємо наступного тижня, 25 червня, коли Україна та ЄС проведуть свою першу міжурядову конференцію, яка фактично покладе початок процесу переговорів", - сказав глава держави.

Крім того, Зеленський додав, що переговорна рамка також була схвалена для Молдови та привітав молдовських друзів із цим "важливим кроком на шляху до спільного європейського майбутнього". 

"Вдячний кожному в нашій команді, хто наполегливо працював, щоб зробити цей історичний крок реальністю. Мільйони українців і ціле покоління нашого народу реалізують свою європейську мрію. Україна повертається до Європи, частиною якої вона була протягом століть, як повноправний член європейської спільноти", - відзначив президент. 

Вступ України в Євросоюз - останні новини

Як писав УНІАН, нещодавно президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що переговори щодо вступу України до ЄС мають розпочатися до кінця червня. Зазначається, що Україна виконала для цього все, що було потрібно.

"Україна виконала всі кроки, які ми (ЄК – УНІАН) прописали та сформулювали. Тому, ми віримо, що Європейський Союз повинен розпочати перемовини про вступ уже до кінця червня", - сказала вона.

Крім того, нещодавно президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна наблизилась впритул до фактичного старту переговорів про вступ в ЄС

"Бути зараз з Україною - це бути з Європою і за Європу, за мирну Європу. У нас в цей час таких випробувань, в час цієї війни, ми всі побачили, наскільки важливо, щоб Європа не проявляла жодної слабкості, і особливо у питаннях, які зміцнюють Європу", - відзначив глава держави.

Вас також можуть зацікавити новини: