этот материал доступен на русском

Після повернення з України військовий США розробив картографічний додаток

17:14, 14 січня 2019
Наука та IT
1966 0
Військові Нацгвардії штату Каліфорнія брали участь у навчаннях у центрі Яворів у 2018 році / фото УНІАН

Лейтенант Національної гвардії сухопутних сил штату Нью-Йорк Джеймс Пістелл розробив легкий у використанні безкоштовний комп'ютерний додаток, який дозволяє швидко зобразити план операції на місцевості.

Про це повідомляється на сайті Національної гвардії США, пише Голос Америки.

Пістелл, який будучи цивільним, займався розробками Інтернет-програм, говорить, що ідея розробки такого додатку прийшла до нього під час служби в Україні в 2018 році у складі Спільної військової навчальної групи – Україна, йдеться а сайті.

Читайте такожВ Україні почалися навчання НАТО Rapid Trident-2017 - Міноборони

Військові Національної гвардії США поряд з військовими інших країн-членів НАТО, допомагали в тренуванні українських військових та штабних службовців.

Підрозділ використовував Інтернет сайт для графічного зображення операцій, однак, Інтернет сайт працював не дуже ефективно, говорить Пістелл.

"Він був справді застарілим і навіть якщо сайт працював, символи на ньому – ні, - говорить він в коментарі для сайту. – Я подумав, що можу розробити значно кращу версію. Мене спонукав до створення цього мій міжнародних досвід і я хотів допомогти провідникам в плануванні операцій". Додаток поєднує Google Maps з інструментом, який дозволяє використовувати військову систему MGRS а також обирати вид графіки.

Пістелл, який здобув освіту історика в університеті штату Нью-Йорк є веб-дизайнером самоучкою і захоплюється технологіями.

Додаток, розроблений Пістеллем вже привернув увагу у США, йдеться в повідомленні.

"Я отримав електронний лист від рятувальних служб Каліфорнії, які попросили мене додати більше символів, а також електронного листа від когось з (офіцерських курсів), в якому йшлося, що їх клас використовує додаток", - говорить Пістелл.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter