этот материал доступен на русском

Телескоп Hubble зробив знімок галактики з новонародженими зірками

18:10, 27 січня 2020
Наука та IT
2565 0

Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок галактики NGC 7541, яка розташовується на відстані 115 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Риб.

Як повідомляється на сайті обсерваторії, на знімку можна роздивится спіральні рукави об'єкта і новонароджені зірки в них, передає dt.ua.

NGC 7541 відноситься до класу спіральних галактик із перемичкою. Вони відрізняються наявністю спіральних рукавів і яскравою перемички з газу і зірок, яка перетинає центр.

Подібні перемички можуть "оживляти" регіон, викликаючи спалах зореутворення і підживлюючи інші процеси, які у разі відсутності цього газу ніколи б не запустилися.

Вважається, що перемички зустрічаються у двох третинах спіральних галактик у Всесвіті.

Читайте такожТелескоп Hubble зробив знімок пари галактик у "близьких стосунках"

Дана галактика відрізняється дуже активним процесом утворення зірок, що підтверджує теорію про те, що перемички можуть виступати в ролі "зоряних ясел", збираючи і направляючи матеріал для створення зірок.

Нагадаємо, раніше вчені з допомогою телескопа Hubble отримали знімок ESO 495-21 - крихітної галактики з "великим серцем". Галактика займає всього три тисячі світлових років в поперечнику, але активно виробляє нові зірки.

Телескоп Hubble був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання Discovery і відтоді передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter