Розмах крил рептилій сягав майже 5 метрів / ГАБРІЕЛЬ УГУЕТО

В Австралії палеонтологи знайшли новий вид птерозавра. Скам'янілі рештки літаючої рептилії були виявлені у 2021 році куратором музею Кронозавра Корнера в Річмонді Кевіном Петерсеном. Тепер же вчені ідентифікували скам'янілі кістки.

Останки були класифіковані як Haliskia peterseni, новий рід і вид ангангеріанських птерозаврів, пише Newsweek.

Птерозаври - група літаючих рептилій, що жили за часів динозаврів, від пізнього тріасу до кінця крейдяного періоду. Вони відомі своїми різноманітними розмірами і пристосуваннями: від маленьких птахоподібних істот до величезних хижаків з великим розмахом крил.

Відео дня

Дослідницьку групу очолила докторантка Адель Пентланд, яка ідентифікувала екземпляр за формою черепа, розташуванням зубів і будовою плечової кістки. "Маючи розмах крил близько 15 футів (4, 57 м), Халіскія була грізним хижаком близько 100 млн років тому, коли більша частина центрально-західного Квінсленда перебувала під водою", - розповіла вчена.

Учені розповіли, що у цього екземпляра цілі нижні щелепи, частина верхньої щелепи, 43 зуби, хребці, ребра, кістки крил і частина ноги, а також тонкі кістки горла, які припускають наявність м'язистого язика для харчування рибами і головоногими молюсками.

"Це відкриття є приголомшливим стимулом для науки, освіти та регіонального туризму. Я дуже радий, що моє відкриття - це новий вид, оскільки моя пристрасть полягає в тому, щоб допомогти сформувати сучасні знання про доісторичні види", - прокоментував Петерсен.

Інші новини про відкриття вчених

Міжнародна команда вчених відкрила потенційно придатну для життя планету розміром із Землю, яка розташована лише за 40 світлових років від нас.

Вас також можуть зацікавити новини: