этот материал доступен на русском

Марина Порошенко: Найвищі показники з впровадження інклюзивної освіти - у Дніпропетровській області

18:00, 06 лютого 2019
Суспільство
10407 0
Актуально

«Якщо два роки тому тут було всього чотири інклюзивних класи, то зараз вже 255 шкіл з інклюзією. Це світова сучасна практика, щоб діти з особливими освітніми потребами відчували себе захищеними, соціалізованими, могли спілкуватися з однолітками і отримували послуги на абсолютно новому рівні», - сказала Марина Порошенко.

Перша Леді і голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко відвідали інклюзивно-ресурсний центр в реконструйованій частині Магдалинівської опорної школи. Тут зусиллями ОДА було зроблено окремий вхід для дітей з особливими потребами, ганок з пандусом, зал лікувальної фізкультури. У самому приміщенні продумано все до дрібниць, щоб особливі діти не відчували ніяких перешкод.

У ресурсної кімнаті створені умови для відпочинку: тут є іграшки і м'які пуфи. Також була зроблена невелика кухня з їдальнею, де особливі діти набувають побутових навичок.

«Для нас дуже важливо, щоб доступ до якісної освіти мали всі без винятку маленькі жителі Дніпропетровщини. Незалежно від населеного пункту, в якому вони проживають, - у великому місті чи віддаленому селі», - зазначив Валентин Резніченко.

Він повідомив, що зараз понад 800 дітей регіону з особливими освітніми потребами навчаються у звичайних школах, і це в 4 рази більше, ніж ще два роки тому.

Крім того, в ІРЦ працюють нові фахівці: психологи, реабілітологи, дефектологи.

«Щаслива працювати в таких прекрасних умовах. Збулася моя мрія - кабінет, ресурсна і навчальна кімнати оснащені всім необхідним. Телевізори, інтерактивні дошки, комп'ютери. Все - за вищим розрядом. А ще - безліч сучасної методичної літератури, роздаткового матеріалу», - розповіла психолог Юлія Топка.

«Ми створюємо сучасні інклюзивно-ресурсні центри в усіх опорних школах, які реконструюємо, - додав Резніченко. - У таких установах висококваліфіковані фахівці допомагають особливим малюкам соціалізуватися. Батькам більше не потрібно возити дітей на заняття до обласного центру. Всі умови для всебічного розвитку вони мають у себе в районі».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter