этот материал доступен на русском

Рішення апеляційного суду Амстердама щодо скіфського золота можна очікувати 11 червня - Мін'юст

18:58, 11 березня 2019
Суспільство
1014 0
У Мін'юсті розказали, коли очікувати рішення суду щодо скіфського золота / фото УНІАН

Рішення апеляційного суду Амстердама стосовно справи повернення в Україну колекції «скіфського золота» з кримських музеїв, яка виставлялася в музеї Алларда Пірсона в Нідерландах, можна очікувати 11 червня.

Про це повідомив заступник міністра юстиції Сергій Петухов у Facebook.

«Апеляційний суд Амстердама визначив 11 червня як орієнтовну дату винесення рішення у справі про «скіфське золото», - наголосив Петухов.

Читайте такожПозивачі у справі про "скіфське золото" не мають відношення до українських музеїв, які існували до окупації Криму - Мін'юст

Як повідомляв УНІАН, 14 грудня 2017 року перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар заявляла, що процес повернення «скіфського золота» затягується через намагання Росії присвоїти українську культурну спадщину.

***Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення, що колекція «скіфського золота» з кримських музеїв, має бути повернута Україні, а не в окупований Росією Крим.

Предметом спору є колекція із 565 музейних предметів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником «Херсонес Таврійський» і Бахчисарайським історико-культурним заповідником, які були привезені для експонування в музеї Алларда Пірсона 6 лютого 2014 року в рамках виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі».

Після окупації Криму Росією нідерландська сторона відмовилася повертати експонати кримським музеям, мотивуючи відмову тим, що приймала їх від України.

Міністерство культури РФ наполягає на передачі колекції «скіфського золота» у власність Росії.

Міністерство закордонних справ Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України.

Чинність контракту, що надавав право на тимчасове зберігання колекції музеєм Алларда Пірсона, завершився 13 червня 2014 року, після чого, згідно із законом, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню.

Представництво та захист інтересів України у суді здійснювала юридична фірма Bergh Stoop&Sanders N.V.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter