этот материал доступен на русском

В Україні вперше виділили субвенцію для дошкільнят з особливими освітніми потребами – Гриневич

13:54, 19 липня 2019
Суспільство
102 0
Держава вперше виділила субвенцію для дошкільнят з особливими освітніми потребами / фото УНІАН

Як повідомили УНІАН у прес-службі МОН України, про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні під час спілкування з пресою у Запоріжжі.

«Основна мета – допомогти цим дітям краще соціалізуватися в суспільстві та дати їм максимум можливостей для розвитку», - сказала Гриневич.

Читайте такожДітей киян братимуть до дитсадків у першу чергу - у соцмережах хвиля обурення (відео)

Вона також відзначила, що Запоріжжя є лідером у сфері інклюзивної освіти, зокрема, в дитсадках.

«Я хочу звернути увагу на те, що саме 2019 року ми вперше виділили субвенцію на інклюзивну освіту в дошкільній освіті. Ви добре знаєте, що Запорізька область є флагманом впровадження інклюзії в закладах освіти. І вже третій рік поспіль у нас була субвенція на інклюзивну освіту в школах, але ж ми так само маємо допомогти створювати відповідне освітнє середовище для діток в інших ланках освіти. І от ця субвенція на дошкільну освіту – вона становила на цей рік понад 37 млн грн. І хочу сказати, що саме тут, у Запорізькій області, є 138 діток на інклюзивному навчанні в дошкільній освіті, щоб ви розуміли, це вище загальнодержавного показника за областями втричі», – зазначила міністр.

Загалом 2018-2019 навчального року 2 тис. 359 дітей з особливими освітніми потребами в Україні отримували дошкільну освіту в інклюзивних групах.

«Очевидно, що якість впровадження інклюзивної освіти ще потребує роботи та вдосконалення, але ми рухаємося крок за кроком. Тільки так і можна прийти до великої мети: щоб кожна дитина в школі могла соціалізуватися та навчатися у комфортних умовах», – додала Гриневич.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter