этот материал доступен на русском

Слова Зеленського про "стандарти новин" - це термінологічне непорозуміння - Бородянський

21:33, 09 листопада 2019
Суспільство
519 0
Кабмін отримав завдання розробити і внести на розгляд Ради законопроект щодо регулювання діяльності ЗМІ / фото УНІАН

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський запевняє, що слова в указі президента про "вимоги і стандарти новин" є термінологічним непорозумінням.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Шановні журналісти! Вас правильно стурбувала та обурила наявність в Указі президента слів про встановлення «вимог та стандартів новин». Це термінологічне непорозуміння, яке виникало через помилкове застосування терміну «стандарти новин» в документах МКМС. Ми не збирались і не збираємось регулювати стандарти новин. Це право - виключно професійної спільноти», - зазначив він.

Читайте такожВ Кабміні обіцяють охопити українським мовленням до 80% окупованих територій

Бородянський запевнив, що уряд лише збирається «ввести поняття небезпечна інформація, дезінформація, недостовірна інформація, що є дуже важливим в умовах інформаційної війни з РФ та можливим фінансуванням деяких ЗМІ країною агресором».

«Введення визначень характеру інформації, як то новинна, розважальна, гумористична і т.п. разом з можливим обов’язком позначати поширюваний контент відповідно до того виду контенту, до якого відноситься інформація. Це є частиною належного інформування громадян і реалізацією їх права на інформацію», - пояснив Бородянський.

Міністр зазначив, що у країнах зі сталими демократіями, де існує журналістське самоврядування та саморегулювання/співрегулювання медіа, питання стандартів вирішені кодексами професійної етики та стандартами, за неухильним дотриманням яких слідкує професійна спільнота.

«В України ми, як держава, маємо створити умови для професійної спільноти, які зроблять цю модель працюючою і в нашій країні. Тобто, держава не заходить на територію яку вона не повинна регулювати, а створює належної умови для саморегулювання та співрегулювання», - підсумував Бородянський.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів отримав завдання розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо регулювання діяльності засобів масової інформації (ЗМІ). Відповідне доручення міститься в указі президента Володимира Зеленського № 837/2019 "Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter