этот материал доступен на русском

Люди на інвалідних візках стануть учасниками дорожнього руху – рішення Ради

15:07, 03 грудня 2019
Суспільство
816 0
Закон вимагатиме, зокрема, світловідбивні пристрої на візках та заборонятиме перевезення візками вантажу / УНІАН

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України “Про дорожній рух” щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних» (№ 0963).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 350 народних депутатів.

Змінами до закону осіб, які рухаються в кріслах колісних, віднесено до учасників дорожнього руху, визначено основні права та обов’язки осіб, які рухаються в кріслах колісних.

Читайте такожСправи Майдану: депутати ухвалили закон про зміни у роботі ДБР

Законом визначено, що особи, які рухаються в кріслах колісних, мають право: рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках зі швидкістю пішохода; рухатися по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю.

Також зазначається, що особи, які рухаються в кріслах колісних зі швидкістю пішохода по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках, мають право на переважне перетинання проїзної частини дороги позначеними пішохідними переходами. Під час руху вони повинні виконувати Правила дорожнього руху щодо обов’язків пішоходів.

Відповідно до закону, особи, які рухаються в кріслах колісних по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю, повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів по правій крайній смузі, поворот ліворуч та розворот дозволяються на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині. Під час руху вони повинні виконувати Правила дорожнього руху щодо обов’язків велосипедистів.

Відповідно до закону, особи, які рухаються в кріслах колісних, зобов’язані використовувати технічно справні та належним чином обладнані крісла колісні; не перевозити вантажі, що заважають керуванню; не буксирувати причепи; не перевозити пасажирів.

Також визначено, що крісла колісні повинні бути обладнані світловідбивними пристроями, а під час руху в темний час доби по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю – зовнішніми світловими приладами.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим законом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter