Як додав Малюська, ефективність пробаційного нагляду досить висока / фото УНІАН

В рамках другого етапу тюремної реформи в Україні буде введено новий вид покарання – пробаційний нагляд.

Читайте такожМін'юст юст хоче "переселити" українських в'язнів в індивідуальні камериПро це розповів міністр юстиції Денис Малюська, відповідне відеозвернення він опублікував на сторінці в Facebook

«Ми вводимо абсолютно новий вид покарання – пробаційний нагляд. Пробаційний нагляд – це коли людина замість того, щоб потрапити у в'язницю, потрапляє під контроль органу пробації. Вона несе певні обов'язки: наприклад, влаштуватися на роботу, пройти лікування, пройти навчання. Іноді за її пересуванням буде стежити електронний моніторинг. Обмеження волі – це коли людина ночує у виправному центрі, а протягом дня може виходити за його межі. Навіщо таке покарання існує і яка його мета, зараз вже не зовсім зрозуміло. Відповідно, ми хочемо, щоб обмеження волі було замінено згаданим раніше пробаційним наглядом», – заявив Малюська.

На думку міністра, ефективність такого методу покарання злочинців досить висока, оскільки люди, які проходять пробації вже зараз, практично не здійснюють нових злочинів. 98% з них ресоціалізуються.

Раніше УНІАН повідомляв, що Мін'юст розглядав можливість випустити на свободу майже 900 ув'язнених через епідемію COVID-19.