В Україні викрили транснаціональну групу "чорних" трансплантологів

12:11, 03 жовтня 2015
Суспільство
2181 0

Зловмисники, маючи зв'язки в медичних установах країн Азії, вербували в Україні потенційних донорів нирок серед малозабезпечених селян

therapia.ua

Служба безпеки України спільно з міліцією затримала трьох громадян України та громадянина однієї з країн Сходу – членів транснаціонального організованого злочинного угруповання, що спеціалізувалося на незаконній трансплантації органів людини. 

Як повідомили УНІАН у прес-центрі СБУ, зловмисники, маючи зв’язки у медичних закладах країн Азії, впродовж 2013–2015 років вербували на території України потенційних донорів нирок серед малозабезпечених селян. Потім донорів переправляли через кордон для участі у незаконних операціях з трансплантації органів. 

Усього злочинці встигли переправити через кордон 25 донорів – громадян України та країн близького зарубіжжя, повідомляє СБУ.

Зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 28 та ч. 1 ст. 143 (порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, вчиненого організованою групою) Кримінального кодексу України. 

Триває слідство.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter