Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

На Вінниччині маєток Бжозовських стане культурним центром

В ході зустрічі з польською делегацією, яка прибула до Вінниччини з робочим візитом, заступник голови Вінницької облдержадміністрації Ігор Івасюк  обговорив варіанти використання пам’ятки архітектури – маєтку родини Бжозовських, в приміщенні якого 1962 року було відкрито спеціальну загальноосвітню школу-інтернат. 

Маєток Бжозовських / Фото mr-brut.livejournal.com
Маєток Бжозовських / Фото mr-brut.livejournal.com

Як передає прес-служба Вінницької ОДА, нині, через відсутність достатньої кількості учнів, приміщення пустує, відтак постало питання його подальшого використання.

«Ми відкриті до різних проектів, щодо майбутнього цього маєтку. Пріоритетом, звичайно, залишається збереження робочих місць та об’єкта, як пам’ятки архітектури, – зазначив Ігор Івасюк. – Питання збереження будівлі під час зимового періоду вже вирішене: відповідним наказом прийнято рішення щодо введення до штату трьох охоронців, комірника та кочегара і передбачено кошторис на опалення приміщення».

Поляки висловили велике зацікавлення в збереженні автентичної польської пам’ятки. Так, основною робочою версією визначили перетворення маєтку в культурний центр, своєрідну рекреаційну зону, яка дозволить проводити конференції, зібрання, а також, враховуючи історичну значущість місцевості, – виставки, екскурсії.

«Ми хочемо створити майбутнє для об’єкту», – прокоментував рішення Ігор Івасюк.

Наступним кроком до співпраці є визначення кошторису та обсягу капіталовкладень.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку