В ЮНЕСКО хочуть слідкувати за пам'ятками в анексованому Криму в умовах окупації

17:19, 16 жовтня 2017
Суспільство
248 0

Для цього в організації працюють над механізмом прямого моніторингу.

Ілюстрація / REUTERS

ЮНЕСКО працює над механізмом прямого моніторингу за пам’ятками світового значення в анексованому Криму, який не буде суперечити принципам територіальної цілісності України. Про це повідомив надзвичайний і повноважний посол України у Франції, представник України при ЮНЕСКО Олег Шамшур в ефірі Крим.Реалії.

«В ЮНЕСКО не схвалюють звіти про стан справ на об’єкті, які надає окупаційна влада. Організація продовжує активно не визнавати анексію Криму, за рахунок чого, втім, про реальний стан «Херсонеса Таврійського» ми судити не можемо. В історії ЮНЕСКО це перший подібний прецедент. Зараз експерти розробляють механізм прямого моніторингу в умовах окупації. Непрямого недостатньо. Сподіваємося, що незабаром це вдасться зробити», – зазначив дипломат.

Читайте такожВ анексованому Криму затримали щонайменше 15 учасників поодиноких пікетів – "Крим.SOS"

Як відомо, у Міністерстві закордонних справ України 11 жовтня заявили, що представники ЮНЕСКО вирішили продовжити моніторити ситуацію в анексованому Криму. Згідно з ухваленим рішенням, генеральний директор ЮНЕСКО представить чергову доповідь з цього питання на 204-й сесії виконавчої ради в квітні 2018 року.

Російський міністр культури Криму Аріна Новосельська 19 вересня запросила представників ЮНЕСКО особисто побувати на півострові і «об’єктивно оцінити стан об’єктів культурного та історичного значення».

До списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входить заповідник «Херсонес Таврійський» в анексованому Криму. Також кандидатами на внесення в список є Ханський палац у Бахчисараї, Генуезька фортеця в Судаку, Кримська астрофізична обсерваторія, Мангуп-Кале, Ескі-Кермен і Чуфут-Кале.

З 2014 року моніторинг збереження музею-заповідника «Херсонес Таврійський» з боку організації не проводиться, оскільки вона не визнає анексію Криму Росією.

Після анексії Криму Росія взяла під свою юрисдикцію всі об’єкти культурного та історичного значення, які розташовані на території Криму. Україна наполягає на приналежності пам’яток українському народу і просить взяти їх під захист ЮНЕСКО.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter