Майже половина українців підтримує надання Томосу \ фото УНІАН

45% українців підтримують надання томосу про автокефалію Православній церкві України.

Про це свідчать передані УНІАН результати опитування,

проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" протягом 23-25 липня 2021 року.

"45% опитаних підтримують надання томосу про автокефалію Православній церкві України, 19% – не підтримують, для 31% – це байдуже", - йдеться в результатах.

Вказується, що найбільша підтримка надання томосу серед мешканців Заходу і Центру, людей старшого віку, а також тих, хто відносить себе до греко-католиків та ПЦУ.

Негативно ставляться до надання томосу виборці ОПЗЖ, партій Мураєва і Шарія.

Читайте такожВерховний суд відмовив Філарету у задоволенні позову щодо створення ПЦУ

*** Опитування проведене серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Створення ПЦУ та надання Томосу: деталі

15 грудня 2018 року Об'єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату Єпіфанія предстоятелем єдиної помісної Православної церкви України.

6 січня 2019 року в соборі святого Георгія в Стамбулі Вселенський Патріарх Варфоломій вручив митрополит Епіфанію томос про надання автокефалії ПЦУ.