Чи потрібно йти до військкомату з інвалідністю / фото ua.depositphotos.com

Мобілізація в Україні з 1 липня триває, як і дія воєнного стану. У другий місяць літа правила військового призову регулює новий закон про мобілізацію. Документ також привніс кілька змін для чоловіків з інвалідністю. Мобілізація інвалідів з 1 липня залишається добровільною, але за однієї умови - наявності висновку військово-лікарської комісії.

Відео дня

Мобілізація інвалідів різних груп - у кого є відстрочка

Чоловіків призовного віку з інвалідністю не мобілізують незалежно від групи. Однак значення має не сама інвалідність, а підтвердження від ВЛК. Такі призовники мають пройти медкомісію, за результатами якої їм надається відстрочка від мобілізації в липні 2024 року року.

Мобілізація інвалідів 3 групи 2024 відбувається тільки добровільно, якщо непридатність до служби підтверджена комісією. Але якщо за результатами ВЛК чоловік визнаний придатним до служби, то його можуть призвати.

Мобілізація інвалідів 2 групи за наявності висновку ВЛК також можлива тільки за їхнім бажанням. Такі люди мають серйозні хронічні захворювання, проте можуть обслуговувати себе самостійно і не потребують постійного догляду.

Мобілізація інвалідів 1 групи навіть за їхнім бажанням є дуже рідкісним явищем. Такі люди мають найсерйозніші захворювання і зазвичай не можуть обслуговувати себе.

Яка група інвалідності звільняє від мобілізації в Україні / фото pixabay.com

Перекомісія з інвалідності Україна 2024

Згідно з новим законом про мобілізацію, чоловіки з інвалідністю 2 і 3 групи у віці від 25 до 55 років повинні пройти перекомісію, якщо інвалідність було встановлено після 24 лютого 2022 року. На це їм дається 9 місяців. Направлення на проходження ВЛК прийде на електронний кабінет.

Є й винятки з цього правила. Не потрібно проходити перекомісію, якщо інвалідність встановлено:

  • унаслідок поранень, отриманих на військовій службі;
  • через психічні розлади та інтелектуальні порушення;
  • унаслідок відсутності кінцівки, кистей рук, стоп ніг, одного з парних органів;
  • через онкологію;
  • через паралітичний синдром або церебральний параліч;
  • якщо інвалідність встановлена з дитинства.

Якщо ваш випадок не підпадає під винятки, то повторне проходження комісії обов'язкове. Для отримання відстрочки чоловікам з інвалідністю рекомендується взяти з собою на ВЛК довідку МСЕК і пенсійне посвідчення інваліда, а також будь-які результати обстежень, які підтверджують наявність захворювання.

Чи потрібно оновлювати дані в ТЦК інвалідам

Чоловікам призовного віку з інвалідністю потрібно оновити дані в ТЦК, як і всім іншим особам на військовому обліку. А за невиконання цієї вимоги їх можуть оштрафувати на суму від 17 тисяч гривень.

Винятки становлять особи з інвалідністю, яких було виключено з військового обліку, а також ті, кого визнано непридатним до військової служби.

Вас також можуть зацікавити новини: