Найтитулованіший український піаніст, соліст Національної філармонії України, лауреат 30 найпрестижніших міжнародних конкурсів Антоній Баришевський вважає, що виконувати українську музику на міжнародних сценах – дуже важливо, адже це одне з найкращих представлень нашої держави за кордоном.

Про це він сказав у рамках проекту "Робимо українське", запуск якого компанія "Метінвест" приурочила до свого п'ятнадцятиріччя.

"Так вийшло, що я досить багато вже де побував. Мені здається дуже важливим виконувати українську музику, тому що це одне з найкращих представлень своєї країни і її культурного, скажімо так, надбання", - зазначив музикант.

Як соліст Національної філармонії Антоній Баришевський виступає у різних країнах світу перед різними аудиторіями. Він вважає, що українська публіка нічим не поступається за рівнем освіченості будь-якій іншій.

"Приємно, що останнім часом у світі все ж таки досить відомі імена, скажімо, Сільвестрова. Нещодавно випустився альбом Сільвестрова на "Дойче Грамофон" (німецький бренд звукозапису класичної музики – УНІАН). Я знаю, що на досить потужному лейблі "Наксус" вийшов диск з творами Сільвестрова, виконані українськими виконавцями, зокрема, піаністом Олегом Безбородько", - сказав Баришевський.

За словами видатного музиканта, в Україні є чимало музичних талантів: від піаністів і скрипалів до композиторів і вокалістів. Також у нас є професійні школи та досвідчені вчителі, сучасні музичні інституції та майданчики. І, звичайно, публіка бажає отримувати якісний музичний продукт.

"В середовищі української сучасної класичної музики відбувається досить багато цікавого. Працюють благодійні фонди, які дають гранди молодим музикантам. Є концертні агенції, які організовують цікаві концерти сучасної, класичної, барокової музики. І ми всі - виконавці, композитори, куратори – ми всі робимо українське", - підсумував виконавець.

Відеопроект "Робимо українське" компанії "Метінвест" - це серіал про українців, які прославляють нашу країну за кордоном та створюють щось унікальне. Раніше в рамках проекту були розказані історії генерального директора Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" Андрія Халпахчі, чемпіона світу з вищого пілотажу Тимура Фаткулліна, винахідників Максима Гавриленка та Євгена Еріка, архітектора Сергія Махна, зірки українського баскетболу Дмитра Крива, а також авіаконструктора Юрія Яковлева.

Як повідомляється на сайті "Метінвесту", присвяченому 15-річчю компанії, металургійна галузь та гірнича справа є одними з ключових сфер економіки України.

За останні 15 років компанія "Метінвест" заплатила 164 млрд грн податків та виробила 142 млн тонн сталі. Також компанія за цей час інвестувала 10 млрд дол. у роботу своїх підприємств та 2,5 млрд грн – у розвиток українських міст. Загалом на підприємствах "Метінвесту" працюють понад 80 тисяч співробітників.