Правоохоронці мають докласти усіх зусиль, аби якнайшвидше передати справу Магомеда Гаджиєва до суду, каже експерт / фото www.facebook.com/oleks.antonyuk

Українські правоохоронці мають докласти максимум зусиль, аби завершити та передати до суду кримінальні провадження проти російських посадовців, які активно підтримували політику Путіна та російську агресію щодо України, а нині – намагаються легалізуватися та отримати притулок на Заході.  Таку думку на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook висловив відомий український політичний експерт Олександр Антонюк.

"Посіпаки Путіна, які зазіхнули на територіальну цілісність України, мають понести заслужене покарання за свої злочини проти українців. 2-го січня цього року Державне бюро розслідувань повідомило про підозру депутату Державної Думи РФ 4-х скликань, особистому другу Путіна, який голосував за анексію нашого Криму, підтримував терористів з "ДНР" та надавав фінансову допомогу окупаційним підрозділам РФ під час повномасштабного вторгнення в Україну, - Магомеду Гаджиєву. Інформація про підозру була розміщена на сайті Офісу Генерального прокурора України. Російського бізнесмена дагестанського походження об’єктивно підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України. Це – частина 1 статті 110 Кримінально Кодексу. Санкція – до 5 років ув’язнення з конфіскацією майна. Процесуальне керівництво здійснює Київська обласна прокуратура, - написав Антонюк.

Ще в березні 2023 року група депутатів українського парламенту офіційно звернулася до спікера Палати представників США Кевіна Маккарті та голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн з рекомендацією накласти санкції США та ЄС на російського мільярдера, екс-депутата Держдуми Магомеда Гаджиєва. У зверненні йшлося  про неможливість допущення легалізації  на Заході особистих друзів та гаманців російського диктатора.

Відео дня

"Дуже сподіваюся, що українські правоохоронці докладуть усіх зусиль, аби якнайшвидше завершити розслідування та передати справу Гаджиєва до суду. Адже за інформацією низки українських та європейських ЗМІ, екс-депутат Держдуми РФ Гаджиєв нині робить усе можливе, аби легалізуватися на Заході та отримати паспорт однієї з країн Євросоюзу. Ннавіть вже придбав маєток для проживання у США. Цих посіпак Путіна може зупинити лише справедливий та неупереджений український суд", - написав у FB Олександр Антонюк.

Магомед Гаджиєв 4 рази обирався до Державної Думи РФ від путінської партії "Єдина Росія" (від Дагестану), є генерал-майором Податкової служби РФ,  фігурантом низки корупційних та кримінальних справ у себе на батьківщині, одним з найбагатших людей Росії.

Минулого року у мережі Інтернет спливли відеозаписи, на яких сам Гаджиєв хизується своїми зв’язками у Кремлі та з ФСБ, а також тим, що доповідає спецслужбам РФ про те, як "нейтралізує" на Заході російську опозицію, зокрема, Михайла Ходорковського. За інформацією українських ЗМІ, Гаджиєв виїхав з Росії, придбав дорогий маєток у Каліфорнії та намагається отримати громадянство однієї з країн ЄС чи Сполучених Штатів.

У березні 2024-го редакція УНІАН надіслала на адресу Офісу Генерального прокурора інформаційний запит з проханням повідомити офіційну інформацію про перебіг розслідування у справі громадянина РФ Гаджиєва Магомеда Тужудиновича, на якій саме стадії воно зараз перебуває, та коли справа може бути передана на розгляд українського суду.

"Оперативне та неупереджене розслідування злочинів Гаджиєва М.Т. щодо держави Україна та її громадян, а також справедливий вирок українського суду у справі депутата Державної Думи РФ 4-їх скликань, допоможе європейським партнерам України визначити справжнє обличчя "друзів Путіна", які нині активно намагаються отримати притулок на Заході, та з’ясувати їхню справжню роль в посяганні на територіальну цілісність та суверенітет України", - йдеться в інформаційному запиті до Офісу Генерального прокурора України.

Відповіді на запит редакція УНІАН досі не отримала. Впевнені, що українські правоохоронці зроблять усе можливе, щоб усі громадяни РФ та інших країн, які напряму чи опосередковано посягнули на територіальну цілісність та недоторканість України, продовжують вести активну підривну діяльність та співпрацюють зі спецслужбами Російської Федерації, - через судове рішення понесуть належне покарання у відповідності з українським Законодавством.