
Державний комітет України з питань телебачення і радіомовлення готує проєкт постанови, який створить механізм вилучення з обігу видавничої продукції з Росії, а також продукцію, виготовлену російською мовою. Про це в коментарі "Інтерфакс-Україна" повідомила міністерка культури України Тетяна Бережна.
"Є закон про видавничу справу, який забороняє розповсюдження продукції чотирьох видів: яка пропагує війну, насильство і тоталітарні режими, виправдовує окупацію українських територій, створює позитивний образ держави-агресора або її інституцій і містить антиукраїнські змісти. Тобто на рівні закону це рамково закладено", – сказала Бережна.
Вона зазначила, що наразі Держкомтелерадіо працює над постановою, яка має створити відповідний механізм в Україні.
"Ми координуємося з Держкомтелерадіо, враховуючи те, що це стосується видавничої справи, і будемо підтримувати цю постанову, щоб прийняти на уряді якомога швидше", - додала Бережна.
На запитання, чи є необхідність і можливість повної заборони в Україні друку та розповсюдження друкованої продукції російською мовою, віцепремʼєрка зазначила, що згаданий раніше проєкт постанови, який готує Держкомтелерадіо, буде включати "й російську, і російськомовну книгу". За її словами, робота над цим механізмом активізувалася після того, як відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів.
В Україні пропонують заборонити російський контент на час війни - що відомо
Нагадаємо, що влітку 2025 року викладачка Київського університету імені Грінченка Катерина Никонюк запропонувала офіційно заборонити російськомовний контент на законодавчому рівні до завершення військового стану. Також вона заявила, що в Україні триває "відкат" до російськомовного контенту.
"Коли ти лідер громадської думки, заробляєш на своїй аудиторії, ти маєш зважено ставитися до того, що кажеш. Селебріті починають казати, що їхні щелепи не налаштовані на українську мову, хоча вже життя прожили в Україні", - заявила вона.