Антиматеріальна гвинтівки (Alligator) - це специфічний напрямок озброєнь \ mil.gov.ua

Арсенал великокаліберної стрілецької зброї Збройних сил Українипоповниться єдиним кулеметом калібру 12,7 мм і антиматеріальною гвинтівкою калібру 14,5 мм українського виробництва.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони з посиланням на главу відомства Андрія Тарана. Міністр розповів про попередні випробування цієї зброї.

«На такі розробки, здатні уражати легкоброньовані об’єкти, ми чекали з нетерпінням. Зрозуміло, що основним елементом стрілецької зброї є ствол, технологічний процес виробництва якого складний та потребує певного досвіду. Тому, із задоволенням інформую, що вже проходить попередні випробування 12,7×108 мм єдиний кулемет від ТОВ «ХАДО-холдинг». Упевнений в успіху, адже великокаліберні антиматеріальні гвинтівки цього підприємства у 2020-му році були прийняті на озброєння ЗСУ і вже навели страху на ворога», - сказав Таран.

Читайте такожНа Київщині пройшли випробування тактичного безпілотника Raybird-3 (відео)

За його словами, успішне завершення усіх випробувань дозволить забезпечити потребу у кулеметах калібру 12,7×108 мм, які використовуються не лише загальновійськовими підрозділами, але й встановлюються на багатьох видах бойової техніки, кораблях та гелікоптерах.

Крім того, зазначив глава оборонного відомства, з урахуванням набутого досвіду підприємство розробило також великокаліберну багатозарядну антиматеріальну гвинтівку калібру 14,5×114 мм з напівавтоматичним механізмом заряджання, що зараз проходить попередні випробування.

Успішні випробування дозволять забезпечити потребу в кулеметах калібру 12,7 x 108 мм \ mil.gov.ua

*** Антиматеріальні гвинтівки (Alligator) - це специфічний напрямок озброєнь, великокаліберні гвинтівки, цілями для яких є не так жива сила супротивника, як «матеріальні об'єкти»: легкоброньована техніка, бензовози, укріплення, склади чи інші елементи фронтової інфраструктури.

Вас також можуть зацікавити новини

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram