
На Тернопільщині за 8 місяців кількість безробітних у порівнянні з відповідним періодом 2016 року скоротилась на 15,2% та склала 8 тис. 397 осіб. Як повідомили УНІАН в прес-службі обласного центру зайнятості, серед них половина – жінки, третина – молоді люди віком до 35 років, 40,3% – службовці, 48,4% – з вищою освітою.
За сприяння центрів зайнятості Тернопільщини за січень-серпень 2017 року вдалося працевлаштувати 17 тис. 293 особи, з них 7 тис. 47 безробітних.
З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування отримали роботу 347 осіб зі статусом безробітного.
Одноразова допомога по безробіттю для організації підприємницької діяльності дала можливість 13 безробітним відкрити власний бізнес. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 2631 особу, після завершення яких майже 700 - працевлаштовано на постійні місця праці».
У січні-серпні 2017 року роботодавці пропонували 27 тис. 605 вакансій або на 22,4% більше у порівнянні із цим же періодом 2016 року. Серед поданих у службу зайнятості вільних робочих місць 3,6% були із заробітною платою вищою від середньої по області, 54% – з мінімальною зарплатою. На 1 вересня 2017-го актуальними були 2 тис. 824 вакансій, з них 1500 – для робітників.
Найбільшим попитом в області користувались продавці, водії автотранспортних засобів, монтери колії, оператори котельні, охоронники, кухарі, офіціанти, працівники будівельних професій, електрогазозварники, електромонтери, швачки, трактористи, автослюсарі, а також підсобні робітники, вантажники, прибиральники.
На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 3 безробітних, найбільше у Шумському – 13, найменше – у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості - 1 безробітний.
Допомогу по безробіттю отримували 7 тис. 236 осіб. Середній розмір цієї допомоги у серпні 2017 року становив 1 тис. 786 грн.