этот материал доступен на русском

Голова медкомісії Києва назвав 5 країн, до яких безпроблемно можуть подорожувати українці

17:11, 08 липня 2020
Новини туризму
1685 0
Хорватія та ще 4 країни на даний час доступні для туристів з України / Фото en.wikipedia.org/Orlovic

Про це голова медичної комісії Києва, депутат Київради від ВО «Свобода» Олег Гелевей сказав на брифінгу в УНІАН.

Він нагадав, що з 1 липня частково відновлено авіасполучення між Україною та рядом країн. «Офіційно для нас з першого числа дозволили до себе подорожувати 5 країн - Туреччина, Албанія, Хорватія, Єгипет і Чорногорія», - зазначив Гелевей.

Читайте такожЧорногорія спростила в'їзд для українських туристів

При цьому він нагадав, що для відвідування Чорногорії українцям потрібно було продемонструвати документи про негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус. Його потрібно було зробити протягом 48 годин перед в'їздом. «По моїй інформації на вчорашній день вони зняли це обмеження, тобто українці можуть зараз вільно їздити до цієї країни», - зазначив голова медкомісії Києва.

За його словами, необхідно пам’ятати, що Європейський Союз, відкриваючи свої кордони, поставив вимогу, що в’їзд дозволено громадянам тих країн, в яких кількість хворих на коронавірусну хворобу на 100 тис. населення має відповідати визначеним критеріям. Гелевей наголосив, що Україна не відповідає цим критеріям, бо в країні високі показники захворювання.

Голова медкомісії Києва нагадав, що в країни ЄС мають право в’їжджати громадяни України, які мають вид на проживання або контракти на роботу, але при цьому йдеться про роботу, де роботодавець доводить, що ці працівники вкрай потрібні.

Як повідомляв УНІАН, Рада Європейського Союзу офіційно узгодила відкриття зовнішніх кордонів з 1 липня для 19 країн, але Україна не входить до цього переліку. Зокрема, критерії визначення третіх країн, стосовно яких мають бути зняті обмеження на в'їзд в країни-члени ЄС, враховують епідситуацію і заходи зі стримування поширення коронавірусу, в тому числі соціальне дистанціювання, а також економічні і соціальні фактори. Щодо епідситуації країни мають відповідати таким критеріям: кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів і на 100 тис. населення має бути близькою або нижчою за аналогічні середні показники країн-членів ЄС станом на 15 червня. Тенденція виявлення нових випадків інфікування має бути стабільною або зменшуватися впродовж цього періоду порівняно з попередніми 14 днями.

Щодо заходів реагування враховується наявна інформація про тестування, спостереження, відстеження контактів, стримування і звітування, а також надійність цієї інформації.

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter