этот материал доступен на русском

СБУ викрила в Луганську агентурну мережу російської розвідки

15:31, 12 березня 2019
Війна
5286 0
Група «Сапфір» сфабрикувала і оприлюднила у соцмережах близько 12000 фейкових матеріалів / ілюстрація ssu.gov.ua

Контррозвідка СБУ викрила створений Генштабом РФ інформаційний підрозділ з кодовою назвою «Сапфір», що збирав інформацію про вище керівництво України, Збройних сил, готував та розповсюджував антиукраїнські матеріали та збирав розвідувальну інформацію щодо сил та засобів, задіяних в операції Об’єднаних сил.

Як передає кореспондент УНІАН, про це керівник військової контррозвідки СБУ Сергій Левченко повідомив на брифінгу в Києві.

Читайте такожЙмовірність поширення тероризму в Україні набуває загрозливого характеру – АП

За його словами, військовою контррозвідкою Служби безпеки викрито та задокументовано діяльність створеного Головним управлінням Генерального штабу збройних сил Російської Федерації у місті Луганськ спеціального інформаційного підрозділу з кодовою назвою «Сапфір».

«Ми зафіксували суттєве зростання активності цієї групи напередодні виборів президента України», - зауважив Левченко.

Він зазначив, що основними завданнями, які ставили російські куратори вказаній групі, були, зокрема: збір та аналіз інформації щодо вищого керівництва України, Збройних сил та інших військових формувань; підготовка та розповсюдження антиукраїнських матеріалів; збір розвідувальної інформації щодо сил та засобів, задіяних в операції Об’єднаних сил.

«Військовою контррозвідкою СБУ ідентифіковано «куратора» зазначеного інформаційно підрозділу із числа кадрових співробітників Головного управління Генерального штабу збройних сил Російської Федерації підполковника Сазонова Олександра Олексійовича (оперативний псевдонім – «Павел Бодров»), 1985 року народження, обіймає посаду керівника оперативної групи у складі розвідувального центру російської військової розвідки в місті Луганськ», - додав контррозвідник.

СБУ встановила, що підрозділ «Сапфір», до складу якого входить 15 ідентифікованих членів незаконного збройного формування так званої «народної міліції «ЛНР», які перебувають на тимчасово окупованих територіях, очолює завербована військовою розвідкою Росії громадянка України – Васіліна Катерина Геннадіївна, 1988 року народження, яка проживає в Луганську.

«З метою координації роботи групи «Сапфір» з так званими «органами влади і управління «ЛНР» та сприяння її роботі, представники російської військової розвідки використовували завербованого ними так званого «радника уряду ЛНР», громадянина України Тимохіна Андрія Володимировича (прізвисько «Князь»), 1963 року народження, який проживає у місті Луганськ», - додав Левченко.

За його словами, з метою підбурювання діючих та колишніх українських військовослужбовців до проведення протестних акцій групою «Сапфір» за завданням російського куратора готувалися та розміщувалися неправдиві дані щодо українських військових.

«Крім того, одним із основних завдань групи було розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Зокрема, ними систематично поширювалися матеріали з метою формування громадської думки про неможливість надання Україні томосу про автокефалію», - додав Левченко.

Він зазначив, що поставлені російською розвідкою завдання група «Сапфір» виконувала за допомогою спеціально зареєстрованих сторінок в соціальних мережах проукраїнського та сепаратистського спрямування - всього понад 50 сторінок та 130 груп у соцмережах. Для розповсюдження фейкових повідомлень зловмисники використовували спеціально розроблені сайти, задіювали месенджери IP-телефонії та електронні поштові скриньки.

Читайте такожГенерал СБУ: спецслужби РФ – не єдине можливе джерело провокацій на виборах

Всього за час свого існування група «Сапфір» сфабрикувала і оприлюднила у соцмережах близько 12000 фейкових інформаційних матеріалів антиукраїнського характеру.

На даний час Службою безпеки України вживаються заходи з блокування діяльності групи «Сапфір».

За результатами всебічного документування протиправної діяльності представників військової розвідки РФ та їх агентурної мережі 18 лютого 2019 року військовою контррозвідкою спільно з Головним управлінням СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснено затримання агентів-інформаторів Головного управління Генштабу збройних сил Російської Федерації.

«На сьогоднішній день 4 особи, які працювали безпосередньо у складі агентурної мережі затримані. Судом обрано їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою», - додав Левченко.

Також Левченко зауважив, що у ході проведення обшуків було вилучено понад 20 пристроїв для зв’язку, які використовувались під час проведення шпигунської діяльності, засоби фото- та відеофіксації з розміщеною на них інформацією щодо військової техніки, інженерних захисних споруджень ЗСУ, іншими відомостями військового характеру, а також близько 20 СІМ-карток українських та російських операторів мобільного зв’язку та флеш-накопичувачі. Крім того, вилучено символіку Російської Федерації і так званих «народних республік».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter